شب گذشته، خبر عرضه گوشی های اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact در ایالات متحده آمریکا منتشر شد. پرچمداران جدید سونی، بر اساس شواهد از ماه آینده میلادی در کشور ایالات متحده آمریکا که یکی از مهمترین بازارهای موبایل در جهان را داراست، عرضه خواهند شد.

این خبر امیدواری های زیادی را در دل طرفداران سونی زنده کرد. چرا که اهمیت بازار ایالات متحده و محبوبیت گوشی های سری Z5 میتواند در فروش بالای این گوشی ها و سوددهی بیشتر برای سونی تاثیر گذار باشد. اما امرور خبری بسیار عجیب از برخی منابع رسمی در ایالات متحده منتشر شد که ما را بسیار شگفت زده کرد.

سخنگوی سونی در ایالات متحده ضمن تایید خبر عرضه اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact در ماه آینده نقل میکند که گوشی هایی که قرار است در این کشور عرضه شوند، فاقد سنسور اثر انگشت هستند! این خبر در حالی نقل شده که در صفحه رسمی اکسپریا Z5 و در قسمت مشخصات این دستگاه در وبسایت سونی موبایل آمریکا، سنسور اثر انگشت به عنوان یکی از ویژگی های مهم آمده است.

ما هنوز در خصوص دلایل حذف سنسور اثر انگشت در اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 کامپکت برای بازار ایالات متحده بی اطلاعیم. سنسور اثر انگشت یکی از مهمترین ویژگی های خانواده Z5 است که این دستگاه را تا حدی نسبت به نسل های قبلی متمایز میکند. شاید در روزهای آینده مشخص گردد که چرا سونی چرا تصمیم به حذف این قابلیت از نسخه آمریکایی اکسپریا Z5 گرفته است.

رسمی: سونی موبایل لحظاتی پیش، عدم استفاده از سنسور انگشت در اکسپریا Z5 را برای بازار ایالات متحده آمریکا تایید کرد. سونی معتقد است حذف سنسور اثر انگشت یک تصمیم مهم تجاری است.

منبع: