اکسپریا XZ2 Premium شاید متفاوت ترین گوشی هوشمند سونی در سال 2018 باشد. همه چیز در خصوص این تلفن هوشمند قدرتمند که طرفداران زیادی هم دارد، عجیب بوده و هست. از معرفی غیر منتظره و بدون تشریفات این محصول گرفته تا تاریخ عرضه آن که همه و همه تصمیمات عجیب و غریب سونی را نشان میدهد.

سونی موبایل برای اکسپریا XZ2 Premium بازارهای خاصی را در نظر دارد. همانطور که در جریان هستید، این گوشی در ایران و بسیاری از کشورهای جهان عرضه نخواهد شد تا اولین اسمارت فون سونی با پسوند پرمیوم باشد که به صورت جهانی عرضه نمیشود. از تصمیم عجیب سونی در مورد عرضه محدود اکسپریا XZ2 Premium که بگذریم، عجیب تر تاریخی است که سونی برای عرضه این دستگاه در نظر گرفته است.

امروز سونی موبایل به صورت رسمی گوشی اکسپریا XZ2 Premium را برای کشور ژاپن رونمایی کرد و اطلاعیه ای در این خصوص صادر نمود که تاریخ ورود این دستگاه به بازار را به ما میرساند. سونی در تصمیمی عجیب اکسپریا XZ2 Premium را از نیمه ماه آگوست، یعنی حدود اواخر مرداد به بازار عرضه خواهد کرد. دقیقاً چند روز قبل از برگزاری نمایشگاه IFA و معرفی احتمالی گوشی های جدید سونی در این نمایشگاه که در نوع خود اقدام عجیبی به نظر میرسد.

با این تصمیم سونی در خصوص عرضه دیرهنگام اکسپریا XZ2 Premium به بازار، حالا علاقه مندان به این دستگاه در ایران کمتر حسرت عدم ورود گوشی محبوب خود به ایران را خواهند داشت. چرا که میتوانند اندکی بیشتر صبر کنند تا سری جدید گوشی های سونی در نمایشگاه IFA معرفی شود. به هر حال آن چیزی که مشخص است عدم آمادگی اکسپریا XZ2 Premium برای ورود به بازار در مقطع فعلی است که سونی تصمیم گرفته آن را تا اواخر مرداد به تاخیر اندازد.

منبع: