چند روز پیش خبری برایِ شما درباره استفاده احتمالی از سنسور تازه معرفی شده سونی که اولین سنسور دوربین برایِ گوشی هایِ هوشمند با حافظه موقت میباشد منتشر کردیم و گفتیم که این سنسور که توانایی ثبت تصاویر آهسته با نرخ خارق العاده 960 فریم بر ثانیه را خواهد داشت به احتمال بسیار زیاد بر رویِ پرچمدار سال 2017 سونی قرار خواهد گرفت.

حالا تصویری منتشر شده است که به ما شمایل احتمالی اکسپریا XZ Premium که گفته میشود مجهز به صفحه نمایش 4K HDR، چیپست اسنپدراگون 835 و سنسور فوق الذکر 20 مگاپیکسلی میباشد را نشان میدهد. زبان طراحی این گوشی هوشمند دقیقاً در راستایِ طراحی گوشی اکسپریا XZ و پیش بینی هایی است که انجام شده بود؛ از این رو نام اکسپریا XZ Premium به نظر نزدیک ترین گزینه برایِ این گوشی هوشمند میباشد.

این گوشی هوشمند همچون نسل اول خود از یک طراحی شیشه مانند برایِ پشت دستگاه بهره میبرد ( دقیقاً همان چیزی که در گوشی اکسپریا Z5 Premium نسخه کروم دیده بودیم ) و علاوه بر طراحی بینظیر خود، دارایِ دوربین اصلی بسیار پیشرفته ای است، که قطعاً سونی بر رویِ آن مانور زیادی خواهد داد و قابلیت هایی دارد که حتماً باز هم بسیاری را شگفت زده خواهد کرد.

گفته میشود سنسور مذکور علاوه بر توانایی ثبت تصاویر با نرخ 960 فریم بر ثانیه از فناوری Motion Eye سونی (عکسبرداری پیش بینی شده)، عکسبرداری در نور کم با کیفیت مثال زدنی و ارتقا یافته نسبت به نسل هایِ قبل و سیستم جدیدی برایِ ممانعت هوشمند از دست رفتن جزئیات و از هم پاشیدگی پیکسلی هنگام شکار عکس در موقعیت هایِ مختلف بهره میبرد.

لاک اسکرین گوشی هوشمندی که در این تصویر وجود دارد دقیقاً همان لاک اسکرینی است که در تصویر لو رفته احتمالی از نسخه 2017 گوشی اکسپریا XA Ultra به بیرون درز پیدا کرده بود. در لاک اسکرین این گوشی هوشمند تاریخ 7 می 2017 به خوبی نمایش داده شده است، که به اعتقاد منبع اصلی خبر تاریخ احتمالی معرفی این گوشی هوشمند میباشد.

در بخش هایِ دیگر از این تصویر سنسورهایِ 3 گانه سونی که در گوشی اکسپریا XZ برایِ اولین بار استفاده شده بود را میبینیم، اما جایِ این سنسورها به کنار سنسور اصلی دوربین انتقال یافته است ( چیزی همانند گوشی اکسپریا X Compact ). دکمه پاور دستگاه که مجهز به سنسور اثر انگشت میباشد نیز همچون نسل اول ( گوشی هایِ سری Z5 ) میباشند، اما جایِ دکمه هایِ کم و زیاد شدن صدا تغییر یافته و به بالایِ سنسور اثر انگشت انتقال یافته است.

علی ایحال این تصویر طراحی بسیار زیبایِ اولین پرمیوم خانواده X سونی را به ما نشان میدهد، ولی مثل همیشه تا درز اطلاعات دقیق و عکس هایِ واضح تر نمیتوانیم نظر قطعی درباره اصالت این عکس و اطلاعات منتشر شده صادر کنیم. سایت تخصصی اکسپریا به محض دریافت اطلاعات موثق درباره نسل بعدی پرمیوم سونی قطعاً شما همراهان همیشگی را مطلع خواهد ساخت. با ما همراه باشید…

منبع: