درحالي که تا پيش از اين شرکت پارس کامتل نماينده فروش و خدمات پس از فروش گوشي هاي سوني اريکسون و بعد از آن گوشي هاي سوني بود اما شواهد امر بيانگر آن است که در حال حاضر حجم بالاي گوشي هاي سوني موجود در بازار بدون گارانتي و خدمات پس از فروش عرضه مي شود.
پارس کامتل در حال حاضر بنا به مشکلاتي از واردات گوشي هاي سوني خودداري کرده است. اين شرکت که تا پيش از اين علاوه بر سوني اريکسون نماينده فروش محصولات اچ تي سي، موتورولاو ال جي بود اما هم اکنون با افت شديد فعاليت در بازار روبه رو شده است.
سوني پيش از اين نمايندگان ديگري هم همانند سيتادل و نيکاتل را هم در کنار پارس کامتل داشت، اما به گفته منابع بازاري بيشترين حجم واردات گوشي هاي سوني در بازار برعهده پارس کامتل بود. در حالي که هم اکنون فعاليت پارس کامتل کاهش يافته است شنيده مي شود که قرار است به زودي يک نماينده تازه نفس جاي اين شرکت را بگيرد. شرکت بازرگاني ايران که هم اکنون نماينده رسمي محصولات صوتي و تصويري سوني در بازار است اکنون مي خواهد در بخش گوشي هاي اين شرکت هم سرمايه گذاري کند. شايد جدا شدن سوني از اريکسون و عرضه گوشي هاي اين کمپاني با نام انحصاري سوني باعث شده باشد تا اين شرکت که از ديرباز در بخش واردات و خدمات پس از فروش محصولات سوني مشغول به فعاليت بوده و از رضايت کاربران هم برخوردار است به فکر عرضه گوشي هاي سوني بيفتد. در حالي که هم اکنون اين خبر در بين فروشندگان بازار زمزمه مي شود اما شنيده مي شود که زمان توافق نهايي بين سوني و بازرگاني ايران هنوز مشخص نيست.
منبع: دنیای افتصاد