image-1385523194-xperia-z-chocolate_KitKat
سونی از دقایقی قبل آپدیت اندروید 4.4 را برای چهار مدل اکسپریا Z ، اکسپریا ZL ، اکسپریا ZR و تبلت Z منتشر کرد. این به روزرسانی بر اساس وعده قبلی سونی در ماه می به انجام رسید و سونی این آپدیت را به فریمور 10.5.a.0.230 در دسترس کاربران قرار داده است.

تغییرات ایجاد شده در این نسخه بیشتر همانی بود که انتظار آن را داشتیم. چند هفته قبل یک فریمور آزمایشی از اندروید 4.4 با شماره 10.5.a.0.227 به بیرون درز کرده بود که اطلاعات زیادی را از آپدیت کیت کت اکسپریا Z به ما میداد. اما تغییراتی که سونی به آن ها در اکسپریا Z پس از آپدیت به کیت کت اشاره کرده به قرار زیر است.

– تغییرات استاندارد و پیش فرض سیستمی و گرافیکی اندروید ۴٫۴ گوگل نسبت به نسخه قبل
– به روزرسانی برنامه های مدیا سونی از جمله واکمن، آلبوم و ویدئو …
– به روزرسانی برنامه های اختصاصی سونی به آخرین نسخه از جمله MyXperia, Smart Connect, Small apps, TrackID, TrackID TV, Sony Select و Smart Social Camera.
– تغییر در ظاهر رابط کاربری سونی مشابه اکسپریا Z2
– شناسایی و همگام سازی دستگاه با پلی استیشن 4
– بهبود سرعت و عملکرد دستگاه
– بهبود نوار هشدار دستگاه و ایجاد تغییراتی در آن
– بهبود مصرف باتری و افزایش دفت محاسبات برای مدیریت بهتر مصرف

اینها اصلی ترین نقاط تمایز این به روزرسانی با نسخه قبل است. هر چند که پس از مدتی کار کردن با این نسخه تغییرات بیشتری در قسمت های مختلف دستگاه به چشم میخورد. یکی از مواردی که بسیاری امید به استفاده از آن در این نسخه داشتند قابلیت Tap to wake بود که متاسفانه سونی در این به روزرسانی اکسپریا Z را از آن محروم کرده است.