gsmarena_002

بر هیچکس پوشیده نیست که سونی با چنگ و دندان در حال دفاع کردن از بخش موبایل خود میباشد. البته سونی به لطف بخش هایِ بسیار قدرتمند دیگر خود و سودآوری بخش هایِ مذکور، به یکی از قدرت هایِ بلامنازع دنیا تبدیل شده است که به این سادگی ها از قاعده بازی کنار گذاشته نمیشود.

یکی از این بخش هایِ بزرگ و پربازده، بخش سرگرمی هایِ سونی است که به خوبی در حال انجام دادن وظیفه خود و سودآوری بسیار زیادی برای این کمپانی اَصیل ژاپنی است. اما سونی در یک حرکت جدید برای قدرت بخشیدن به بخش پلی استیشن، در نظر دارد دو بخش از زیر مجموعه سرگرمی هایِ خود را با هم ادغام کند.

سونی در نظر دارد بخش Sony Computer Entertainment ( یا SCE ) که وظیفه تولید سخت افزار و ساختن PS4 را به عهده دارد با بخش Sony Network Entertainment ( یا SNE ) که وظیفه تولید محتوایِ دیجیتال و راه اَندازی و مدیریت شبکه پلی استیشن را دارد با هم ادغام کند.

بخش جدید که حاصل ادغام دو بخش فوق الذکر است، قرار است تحت عنوان Sony Interactive Entertainment ( یا SIE ) از 1 آوریل 2016 میلادی رسماً شروع به کار کند. البته خوشبختانه ساختار اصلی شرکت مادر تخصصی سرگرمی هایِ سونی در ژاپن دچار تغییر و تحولات اساسی نمیشود و در عوض این تغییرات در شهر کالیفرنیایِ آمریکا به صورت عظیم اِعمال خواهد شد.

این بخش جدید رأساً توسط رئیس و مدیرعامل بخش پلی استیشن سونی آقایِ Andrew House اداره خواهد شد، که وی در بیانیه خود پیرامون این موضوع چنین بیان کرده است:

ما در نظر داریم که قدرت سخت افزاری، نرم افزاری و شبکه پلی استیشن سونی را در یک مجموعه ادغام کنیم و از آن قدرتی بلامنازع در صنعت سرگرمی هایِ دنیا بسازیم. SIE به لُطف قدرت هایِ برتر بخش سرگرمی هایِ سونی به یک نهاد بسیار قدرتمند و مستقل بدل خواهد شد و هدف آن چیزی نیست جز رُشد و نمو بیش از پیش بخش پلی استیشن سونی. با همکاری شُرکایِ تجاریمان، در نظر داریم با محصولات برتر و پیشگام خود برای کاربران تجربه ای وصف ناپذیر را فراهم کنیم و همچنان بر بازار مذکور حکمفرمایی نماییم.

این حرکت سونی به نظر میرسد یک حرکت بسیار استراتژیک برای کسب سهم بیشتری از بازار کنسول هایِ بازی، نزدیک شدن به کاربران آمریکایی و دریافت بازخوردهایِ مستقیم آنان و در نتیجه در اختیار گرفتن بیشترین سهم از بازار پرسود ایالت متحده است. البته ذکر این نکته لازم است که با ادغام بخش هایِ مذکور کاربران نهایی فعلاً تحول عظیمی را تجربه نخواهند کرد و خللی در تجربه آنها ایجاد نخواهد شد.

بدیهی است که در مدت زمان طولانی و با برنامه هایِ از پیش تعیین شده، کاربران تجربه بسیار غنی تری از سرگرمی هایِ سونی دریافت خواهند کرد و سونی قول این را داده است که در مدت زمانی کوتاه، با محصولات جذاب و امکانات بیشتر کاربران پلی استیشن را شگفت زده کند.

منبع: