آپلود سنتر سایت تخصصی اکسپریا

به گزارش گروه دانش و فناوری قدس آنلاین، گوگل سیاست برنامه توسعه دهندگان Google Play را برای اطمینان از سرویس خرید نرم افزاری توسعه دهندگان آندروید، به روز می کند.

گوگل یک بخش را، که به طور خاص اشاره به خرید درون برنامه ای دارد، اضافه و عنوان کرده است: توسعه دهندگانی که کالاهای مجازی و یا خدمات فروش بازی از طریق دانلود نرم افزار آن در Google Play ارائه می دهند، باید از سرویس پرداخت درون برنامه ای Google Play، به عنوان روش پرداخت استفاده کنند.

همچنین تغییراتی نیز در رابطه با سیاست آگهی ها وجود خواهد داشت، بدین ترتیب که تبلیغات نباید کاربر را مجبور به کلیک بر روی آن ها و یا ارائه اطلاعات شخصی کند.

توسعه دهندگان نیز باید برنامه های توصیفی خود و عناوین را به منظور اطمینان حاصل کردن از این که هیچ کلمه کلیدی بی ربط یا گمراه کننده ای وجود ندارد و یا بیش از حد استفاده نمی شود، محدود کند.

بخش جدید بیان می کند که یک برنامه نباید تغییراتی در دستگاه کاربر، بدون رضایت او ایجاد کند، همچنین نباید رابط کاربری را جایگزین کند یا تغییر دهد، نباید میانبرها، بوک مارک، یا آیکون اضافه کند، همچنین نباید اخطارهایی در مورد سطح دسترسی سیستم ارسال کند و کاربر را مجبور به پاک کردن دیگر برنامه های نصب شده کند.

به توسعه دهندگان آندروید، 30 روز مهلت داده شده است تا اطمینان حاصل کنند که برنامه های آندرویدی موجود، مطابق با قوانین جدید در سیاست برنامه توسعه دهنده گان گوگل باشد.

هر برنامه که به تازگی منتشر شده باید تمام سیاست های محتوای به روز شده را به منظور نمایش در فروشگاه بازی گوگل، رعایت کند.

برنامه های موجود، که بر این اساس به روز رسانی نشده باشند، از فروشگاه بازی حذف می شوند.

قدس آنلاین