arian-gold-1
از اواسط سال 1391 شرکت سونی دارای نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش برای موبایل های سونی در ایران می باشد و شرکت آرمان همراه آرین (معروف به شرکت آرین) نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش موبایل های سونی در ایران می باشد.

با توجه به تخلف های دیده شده در بازار ، لازم می دانیم که نحوه تشخیص موبایل های اصل سونی را که به صورت رسمی وارد ایران می شوند و زبان و فونت فارسی را نیز پشتیبانی می کنند برای شما بازگو نماییم .

در بازار ، گارانتی معتبر موبایل های سونی به دو صورت و با دو نام عرضه شده است . یکی گارانتی آرین طلایی و دیگری گارانتی آرین اینترنشنال .

موبایل هایی که با گارانتی آرین طلایی عرضه می شوند ، به صورت مستقیم و رسمی توسط شرکت آرمان همراه آرین وارد ایران شده و عرضه می شوند اما محصولاتی که با گارانتی آرین اینترنشنال عرضه می شوند ، توسط این شرکت آرین وارد ایران نشده اما این شرکت ، ضمانت آنها را بر عهده گرفته است .

پس در هر دو صورت ، محصول خریداری شده توسط شما دارای گارانتی نماینده سونی در ایران بوده ( گارانتی شرکت آرین) و گارانتی آن معتبر است .

در ذیل به نحوه تشخیص این دو مدل گارانتی و نحوه اطمینان از اعتبار آنها می پردازیم :

مشخصات بر چسب روی جعبه و کارت گارانتی :
محصولی که دارای گارانتی آرین طلایی باشد ، جعبه اش با هولوگرامی سبز رنگ مربوط به شرکت آرین پلمپ شده است و کارت گارانتی آن نیز از جنس PVC (شبیه کارت عابر بانک) می باشد و دارای تاریخ شروع و پایان بوده و عبارت آرمان همراه آرین نیز روی آن درج شده است . همچنین برچسب هولوگرام شرکت آرین نیز روی کارت گارانتی موجود است .

برچسب هولوگرام موجود بر روی جعبه موبایل سونی دارای گارانتی طلایی آرین
arian-gold-1
arian-gold-3

arian-gold-2

کارت گارانتی موبایل سونی دارای گارانتی آرین طلایی 
arian-gold-4

لوگو شرکت آرمان همراه آرین 
arian-gold-6
هولوگرام شرکت آرمان همراه آرین 
arian-gold-5

محصولی که دارای گارانتی آرین اینترنشنال باشد ، جعبه اش با برچسبی سیاه رنگ با مضمون SONY 12 Month warranty که در عکس های زیر مشاهده می فرمایید ، پلمپ شده است و کارت گارانتی آن کاغذی می باشد و دارای تاریخ شروغ گارانتی می باشد .

برچسب موجود بر روی جعبه موبایل سونی دارای گارانتی آرین اینترنشنال

arian-inter-1 arian-inter-2

کارت گارانتی موبایل سونی دارای گارانتی آرین اینترنشنال

arian-inter-3-1

مورد آخر و تست اعتبار گارانتی :
با توجه به اینکه ممکن است موارد جدیدی از تقلب در گارانتی های اصلی سونی در بازار مشاهده شود ، لذا جهت اطمینان قطعی از اینکه موبایل خریداری توسط شما تحت پوشش خدمات پس از فروش رسمی در ایران بوده و 100 درصد اصل می باشد ، در هنگام خرید گوشی ، شماره سریال گوشی یا همان IMEI را به شماره 10007676 پیامک کنید .

جهت تست می توانید شماره سریال دو گوشی فوق را که کارت گارانتی آنها را مشاهده می فرمایید را به شماره 10007676 پیامک کنید !

تست :

arian-sms-1007676

 

منبع: تکنولایف