پیشتر و در نمایشگاه CES 2017، کمپانی گوگل از فناوری جدیدی در دستیار خود رونمایی کرد که با استفاده از آن، دستیار صوتی گوگل، راه خود را به اسمارت تی وی ها پیدا خواهد کرد. امروز، کمپانی سونی تایید کرده است که خط تولید Bravia 4K در سال 2017 که پیش از این با سیستم عامل اندروید عرضه شده اند، از این پس، نخستین دستگاه های پشتیبانی کننده از Google Assistant خواهند بود.

این خبر خوب بود؛ خبر بد این است که اگر یک Sony Bravia خریداری کنید، به صورت پیش فرض و به محض راه اندازی دستگاه به دستیار گوگل دسترسی نخواهید داشت. بر اساس برخی گزارش ها، این قابلیت در آپدیت نرم افزاری این تلوزیون ها در سال 2017 به آن ها افزوده خواهد شد. با فعال شدن چنین قابلیتی، شما می توانید بدون نیاز به فشردن دکمه ی کنترل دستگاه، آن را تنها با فرمان های صوتی خود کنترل کنید. همچنین، اگر Google Home نیز استفاده کنید، می توانید تلوزیون خود را به همین شکل کنترل کنید.

Google Assistant چند قابلیت جدید برای استفاده در تلوزیون های جدید سونی خواهد داشت. برای نمونه، می توانید زمانی که قصد تغییر ورودی تلوزیون خود از گیرنده به Xbox را دارید، این کار را با فرمان های صوتی انجام دهید. همچنین، می توانید با صدای خود اپ اجرا کنید؛ و یا می توانید از آن بخواهید که برای شما یک برنامه ی خاص را پخش کند و یا کانال تلوزیون را تغییر دهد.

همه ی این ها قابلیت های بسیار خوبی هستند ولی عدم ارائه ی زمانی مشخص برای عرضه ی رسمی این قابلیت، اندکی آزاردهنده است. این تلوزیون ها همچنین، باید با اسمارت تی وی های آمازون که با Fire OS عرضه می شوند نیز رقابت کنند.

آیا شما برای تلوزیون بعدی با قابلیت پشتیبانی از فرمان صوتی منتظر خواهید ماند؟ دیدگاه خود را با ما و سایر کاربران اکسپریان به اشتراک بگذارید.

منبع: