kooy.ir/news2473.html
تلویزیون هوشمند سونی تمام خانه شما را تحت فرمان می گیرد. سونی و لاجیتک خانه هایتان را از طریق یک تلویزیون تماما هوشمند می کنند. در ابتدای همین سال سونی تلویزون های هوشمند خود را رونمایی کرد این تلویزیون ها قادر به اتصال به دیگر دستگاه ها و کنترل آن ها می باشند. همچنین شما می توانید یک فیلم ضبط شده را در این تلویزون ها ببینید.

در آغاز امسال سونی با کمک گوگل تلویزیون هوشمند خود را وارد بازار نمود این تلویزیون قادر است به گوشی های اندرویدی یا مبتنی برای سیستم عامل IOS یا دیگر دستگاه های اندرویدی مشابه اتصال برقرار کرده و اطلاعات آن ها را بر صفحه نمایش خود نشان دهد. همچنین می تواند به تمامی دستگاه های هوشمند موجود در خانه وصل شده و به آن ها فرمان دهد.

سونی برای ایده ی خانه ی هوشمند خود با لاجیتک همکاری کرده و ساخت اپلیکیشن متصل کننده دستگاه ها را به لاجیتک واگذار نموده است. سونی برای این ایده تلویزون هوشمند خود را در اتاق نشیمن قرار داده و شما می توانید تمام دستگاه های هوشمند از جمله گوشی موبایل، لپتاب و هر چه اراده کنید را به آن متصل کرده و صفحه نمایش آن ها را از تلویزیون هوشمند داخل نشیمن نگاه کنید.

فرض کنید وقتی در حال تماشای یک فیلم هستید می خواهید گوشی موبایلتان راهم چک کنید ولی گوشی داخل اتاق خواب است پس فقط کافی است کنترل را برداشته و به منوی دستگاه های جانبی بروید و به صفحه نمایش گوشی تان نگاهی بیندازید. حالا فکر کنید در همان زمان نور زیاد چشمتان را بزند کافی است با کنترل تی وی به اهرم هوشمندی که به پرده متصل است دستور بسته شدن بدهید.

در کل تمام وسایل منزل که هوشمند باشند توسط این تلویزیون می توانند کنترل شوند. همانطور که در ویدئوی مربوطه می بینید با این تلویزیون می توانید درحالی که فیلم نگاه می کنید چراغ را خاموش کنید، پرده را بکشید، موبایلتان را چک کنید و کارهایی از این قبیل. برای شروع شما نیاز به یک اپلیکیشن جدید تلویزیون اندروید از لاجیتک و لاجیتک Hub دارید. لاجیتک برای کنترل دستگاه ها از پروتکل زیگ بی استفاده می کند. شما می توایند Hub لاجیتک را با قیمت 100 دلار آمریکا خریداری نمایید. همچنین برای کنترل دستگاه های مبتنی بر پروتکل های زیگ بی نیاز به یک Hub زیگ بی اضافی به ارزش 100 دلار دارید.

منبع: