c1ac5294e26d7d37d7bd1c5e55c25f27

تلگرام را شاید بتوانیم یکی از تأثیرگذارترین شبکه هایِ اجتماعی در دنیا بدانیم. این سرویس پیام رسان، در ابتدا و در سال 2013 میلادی کار خود را با کاربران بسیار کمی شروع کرد، اما اَکنون بیش از 100 میلیون کاربر فعال در هر ماه دارد. اما این تأثیرگذاری بر رویِ کشور عزیزمان ایران نیز جالب توجه است.

آمارها نشان میدهد بیش از نیمی از کاربران پیام رسان تلگرام ایرانی هستند ( چیزی حدود 58 درصد از کاربران تلگرام ) و این یعنی تلگرام در ایران از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. اما رمز موفقیت تلگرام را باید تنها در یک چیز دانست و آن چیزی نیست جز تفکر صحیح و آینده نگری سردمدار این کمپانی روسی.

تلگرام از یک پیام رسان ساده خود را تا مرزهایِ بسیار بالایی کشانده است و هر روز در حال رُشد میباشد. در جدیدترین بروزرسانی، تلگرام امکانات بسیار بینظیری را به پلتفرم خود اَفزوده است. مهم ترین بارزه ای که تا به امروز شاید به پیام رسان تلگرام اضافه شده باشد، پشتیبانی از استاندارد HTML5 میباشد.

در واقع با این کار تلگرام به ربات هایِ خود اجازه اجرایِ برنامه هایِ مختلف را میدهد و میتوان نتیجه گرفت که کاربران به راحتی میتوانند بازی هایِ خاصی را بر رویِ بستر HTML5 اجرا کنند. پس، از این به بعد کاربران میتوانید از طریق دستور gamebot@ یا gamee@ بازیهایِ تلگرامی را در محیط پیام رسان تلگرام خود همچون یک صفحه وب تجربه کنند و از آن لذت ببرند.

همچنین، کاربران میتوانند علاوه بر بازی کردن به صورت انفرادی، با دوستان خود نیز به بازی و رقابت بپردازند و امتیازات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. این بروزرسانی تغییرات و بهبودهایِ دیگری نیز با خود به همراه دارد و بخش استیکرها نیز با اندکی تغییرات بهبود یافته است، اما برخلاف بروزرسانی قبل شکلک ها تغییری را تجربه نکرده اند و اَکنون سربرگ ها با آیکن هایِ بسیار جالبی تزئین شده اند.

untitled-12