22
وجود حسگر اثر انگشت، کم کم به یک ابزار ثابت در گوشی های هوشمند پرچمدار تبدیل میشود. این روزها کمتر گوشی بالارده ای را مشاهده میکنیم که از این ویژگی محروم باشد. حسگر اثر انگشت این روزها نه تنها در گوشی های پرچمدار، بلکه راه خود را به گوشی های میان رده نیز باز کرده است.

هر چند که بیش از دو سال است که ما شاهد استفاده از سنسور اثر انگشت در گوشی های هوشمند هستیم، اما باید اقرار کنیم که حسگرهای اثر انگشت در ابتدای راه خود با مشکلات بسیاری همراه بودند. امروزه این ویژگی در گوشی های هوشمند به تکامل خوبی رسیده به طوری که میتوانیم این سنسورها را به عنوان یک ابزار کاملا مورد اطمینان برای امنیت گوشی های هوشمند خود بپذیریم.

سونی استفاده از این سنسور را از امسال و در محصولات خانواده Z5 آغاز کرد. سنسور اثر انگشت گوشی های سری Z5 که بر روی دکمه پاور آنها تعبیه شده بر اساس بررسی ها یکی از دقیقترین سنسورهای موجود در گوشی های هوشمند است که امنیت اطلاعات شما را کاملا تضمین خواهد کرد.

درست است که اصل اول در یک سنسور اثر انگشت، قدرت تشخیص صحیح آن میباشد اما سرعت در تشخیص انگشت نیز بسیار مهم است. یک چالش بزرگ حالا بر سر راه 6 اسمارت فون امسال قرار دارد تا در کنار هم سرعت عملکرد سنسور اثر انگشت خود را محک بزنند. در این مقایسه بسیار جالب، اکسپریا Z5 از سونی، آیفون 6s از اپل، گلکسی Note 5 از سامسونگ، V10 از الجی، P1 از لنوو و در نهایت نکسوس 6P که ساخته دست کمپانی هواوی است در کنار هم قرار گرفته اند.

این مقایسه در دو بخش جداگانه سرعت سنسور اثر انگشت گوشی های نامبرده را محک میزند. بخش اول که مربوط به مدت زمان تنظیم و وارد کردن اطلاعات انگشت به دستگاه است و بخش دوم سرعت تشخیص و باز کردن قفل دستگاه توسط این سنسور است. این مقایسه که بسیار جالب و دیدنی است را حتما از ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا تماشا کرده و نظرات خود را نیز با ما در میان بگذارید.