header-sony-xperia-x-vs-galaxy-s7
بله، درست خواندید، یک آزمایش دیگر از اسمارت فون هایی که میخواهند خود را در برابر نفوذ مایعات مقاوم نشان دهند! البته این بار موضوع ما آب نیست. آزمایش مقاومت در نوشابه…

اکسپریا X پیش از این در آزمایش هایی خود را در برابر نفوذ آب مقاوم نشان داده بود. اما حالا میخواهد خود را با جدیدترین پرچمدار سامسونگ در ظرفی از نوشابه در بیاندازد.

حتما میدانید که گلکسی S7 از استاندارد مقاومت در برابر آب با کد IP68 برخوردار است. استانداردی که ما مدت هاست در اسمارت فون های اکسپریا دیده بودیم. اما در اکسپریا X سونی هیچ صحبتی از چنین استانداردی نزده است. اقدامی که به نظر میرسد ناشی از سیاست های جدید سونی باشد. چرا که اکسپریا X بارها در عمل نشان داده که در برابر نفوذ آب به خوبی میتواند مقاومت کند.

آزمایش های مقاومت در برابر اندکی تکراری شده، پس بد نیست موضوع را عوض کنیم. مقاومت در برابر یک مایع دیگر یعنی نوشابه میتواند جذابتر باشد. یک طرف این مقایسه اکسپریا X قرار دارد که بر روی کاغذ گویا توانایی مقاومت در برابر آب را ندارد و طرف دیگر گلکسی S7 است که سامسونگ به این ویژگی تاکید فراوانی دارد. پس این مقایسه را با هم تماشا میکنیم تا ببینیم عملکرد هر دو دستگاه در برابر نفوذ مایعی به اسم نوشابه چگونه است؟