111
همانطور که میدانید سونی موبایل برای اولین بار حسگر تشخیص اثر انگشت را به اسمارتفون های رده بالای خود وارد کرد. اکنون برای اولین بار ویدیوی از نحوه عملکرد این حسگر منتشر شده است که نشان از عملکرد خوب این بخش دارد. این سنسور قادر است به سرعت و در اولین لمس قفل گوشی هوشمندتان را باز کند. در واقع این حسگر یک نوع لایه امنیتی دیگر در برابر سواستفاده های احتمالی است.

ویدیویی که در ادامه مطلب برایتان قرار داده ایم، نشان میدهد که اکسپریا Z5 چگونه با لمس حسگر تشخیص اثر انگشت که پیش از آن فعال شده است، قفل گوشی را باز میکند. این ویدیو همچنین نشان میدهد که این حسگر چگونه انگشت ما را شناسایی و مدیریت می کند. این ویدیو به زبان انگلیسی نیست اما ما برای نتیجه بهتر هر قسمت را به صورت جداگانه با ارائه تصاویر مربوط به آن توضیح میدهیم.

همانطور که میبینید سنسور تشخیص اثر انگشت میتواند از قسمت تنظیمات و سپس گزینه امنیت فعال شود.
1

اثر انگشت شما میتواند به عنوان یک سند برای احراز هویت برای این سنسور تعریف شود.

2
برای شروع شما باید پین یا رمز عبوری را برای اطمینان در زمان های ضروری تعیین کنید.
3

اکنون سونی به شما میگوید که انگشتتان را روی حسگر اثر انگشت بگذارید.
4

برای شروع این فرایند و تعریف وشناساندن اثر انگشتتان، باید آن را بر روی دکمه پاور که با حسگر اثر انگشت ادغام شده است نگه دارید. در این لحظه انگشتتان یک لرزش کوچک را احساس می کند.
5

در طول فرایند اسکن و تا زمانی که دایره مشخص شده در تصویر به طور کامل سبز نشده است شما نباید انگشتتان را تکان دهید.
6

زمانی که آیکون مشخص شده در تصویر به طور کامل به رنگ سبز درآمد شما میتوانید از اثر انگشتتان به عنوان احراز هویت برای آنلاک کردن قفل دستگاه استفاده کنید.
7

کاربر همچنین میتواند برای بازگشایی قفل دستگاه بوسیله این سنسور، بیش از یک اثر انگشت را برای آن تعریف کند.
8