Sony_FES_Watch_U_3-600x411

اگر با ما همراه بوده باشید، چند روز پیش و قبل از برگزاری کنفرانس اختصاصی سونی در نمایشگاه IFA 2016 در خبری اعلام کردیم که سونی نسل جدید ساعت هوشمند FES U را که ادامه دهنده راه ساعت هوشمند FES میباشد به جهانیان معرفی کرده است. این ساعت هوشمند که طرفداران بسیار زیادی در دنیا دارد، توسط سونی به نمایشگاه IFA آورده شده است و کاربران میتوانند از نزدیک با نسل دوم این ساعت هوشمند کار کنند.

FES U همانطور که پیشتر نیز گفتیم با ساعت هایِ هوشمند معمولی بسیار فرق دارد. نسل قبل این ساعت هیچگونه قابلیت ارتباطی خاصی را به کابر ارائه نمیداد و حتی رنگ و طرح دستبند و صفحه ساعت با دکمه ای فیزیکی تغییر پیدا میکردند؛ اما نسل جدید این ساعت از قابلیت هایِ ارتباطی بسیار محدودی بهره میبرد و به واسط نرم افزاری اختصاصی از رویِ گوشی هوشمند شما میتواند کنترل شود. البته نیاز به تأکید مجدد نیست که این ساعت بسیار خاص به جز نمایش تاریخ و ساعت کاری انجام نمیدهد.

سونی میگوید نسل قبل این ساعت هوشمند تنها میتوانست تا 24 چهره را در خود ذخیره کند، اما به لطف مجهز شدن نسل جدید این ساعت به قابلیت هایِ محدود ارتباطی، کاربر میتواند به صورت نامحدود چهره برایِ این ساعت طراحی کرده و از آنها استفاده کند. حتی این قابلیت در نسل جدید وجود دارد که عکسی را به عنوان پس زمینه بر رویِ این ساعت قرار دهید.

این ساعت هوشمند فعلاً تنها در کشور خانگی اش ژاپن موجود میباشد و سونی قیمتی بین 500 تا 600 یورو برایِ آن در نظر گرفته است. دلیل این نوع قیمت گذاری گران بودن پوشش محافظ این ساعت هوشمند میباشد. سونی مجموعه بدنه و صفحه این ساعت را با یاقوت کبود مقاوم سازی کرده است، تا کاربران را یکبار برایِ همیشه از شر آسیب هایِ احتمالی و خط و خش افتادن آن مصون بدارد.

همانطور که در ابتدایِ مطلب اشاره شد، هم اَکنون این ساعت هوشمند منحصر به فرد و گران قیمت در نمایشگاه IFA 2016 برایِ بازدید عموم در دسترس میباشد و اولین نگاه نزدیک ویدئویی به این ساعت هوشمند دقایقی پیش توسط یکی از اَصحاب رسانه به دست ما رسیده است، که دیدنش خالی از لطف نمیباشد. اگر به FES U سونی علاقه مند شده اید، توصیه میکنیم این ویدئو را از دست ندهید.