Untitled
درحالی که همه ما میدانیم قدرتمندترین پردازنده از شرکت کوالکوم که به طور عمومی عرضه شده است در حال حاضر اسنپدراگون 810 است، اما به دلیل مشکل حرارتی که این پردازنده داشت و باعث مشکلاتی علی الخصوص در پرچمدار قبلی سونی یعنی اکسپریا Z3 پلاس شده بود، اکثر کاربران و هواداران این برند ژاپنی نگران استفاده آن در پرچمدار جدید این شرکت یعنی اکسپریا Z5 بودند چرا که سونی بدون ترس و تردید در سه خانواده جدید خود از سری Z5 اکسپریا از همان پردازنده استفاده کرده است.

اکنون که این گوشی به طور رسمی معرفی شد در همان ابتدای کار مورد آزمونی حیاتی قرار گرفت که نتیجه آن باعث سربلندی جدیدترین پرچمدار سونی در یکی از حساس ترین آزمون ها شد. در ویدیوی زیر شاهد فیلمبرداری اکسپریا Z5 با رزولوشن 4k هستیم و خوشبختانه شاهد این هستیم که گوشی در طول مدت زمان ضبط هیچ اخطاری مبنی بر بالا رفتن حرارت پردازنده و متوقف شدن ناگهانی ضبط ویدیو نمیدهد.

البته این بدین معنی نیست که کوالکوم مشکل حرارتی پردازنده اسنپدراگون 810 را که یکی از اساسی ترین مشکلات وارد شده به آن بود را رفع کرده است. بلکه سونی با انجام آزمون و خطا و بررسی های همه جانبه موفق به ارائه تکنیکی در طراحی اکسپریا Z5 شده است ک تا حد بسیار زیادی حرارت تولید شده توسط این پردازنده را مدیریت کرده و باعث دفع بهتر آن میشود.

بهتر است سخن را کوتاه کنیم و شما را به تماشای ویدیوی زیر که در آن اکسپریا Z5 بدون هیچگونه اخطار تا مدت زمان حدودا 10 دقیقه به راحتی به ضبط ویدیوی 4K میپردازد دعوت کنیم.