سونی از اکسپریا Z1، ترکیبی زیبا از فلز و شیشه را در گوشی های پرچمدار خود به کار برد که تا مدت ها به همین روال، پرچمداران اکسپریا ساخته شدند. سونی بعد از ورود به نسل جدید گوشی های اکسپریا که با نام سری X شناخته شدند، کم کم تمایل خود به استفاده از فریم فلزی را از دست داد و فریم پلاستیکی را جایگزین کرد.

هر چند که فریم پلاستیکی در گوشی های سونی مثل اکسپریا XZ Premium مقاومت بسیار بالایی داشت، اما سونی در اکسپریا XZ1 دوباره تصمیم به استفاده از فلز در فریم کناری دستگاه گرفت و البته این بار، فریم کنار را با بدنه پشت کاملاً یکپارچه کرد. فریم یکپارچه فلزی جذابیت بسیار بیشتری دارد و در برابر ضربات نیز مقاومت بالاتری خواهد داشت.

اولین نمونه تست آسیب پذیری برای اکسپریا XZ1 توسط یکی از رسانه ها انجام شده که در آن، اکسپریا XZ1 در برابر اجسام تیز، باید مقاومت خود را نشان دهد. در این آزمایش، یک جسم تیز، به جنگ لنز دوربین، فریم دور و بالا، دکمه ها و نیز درپوش پورت سیم کارت میرود که در نهایت بتواند مقاومت هر یک از قسمت های اکسپریا XZ1 را محک بزند.

در این آزمایش، فریم کناری که از جنس فلز ساخته شده، همچنان در برابر اجسام تیز آسیب پذیر است، البته این آسیب بیشتر به از بین رفتن لایه بیرونی رنگ مربوط میشود و در کل این قسمت مقاومت بیشتری نسبت به فریم پلاستیکی دارد. فریم بالا و پایین دستگاه از جنس پلاستیک است که این دو قسمت نیز در برابر این جسم تیز مقاومت چندان بالایی ندارد. البته لنز دوربین به خوبی از پس این آزمایش بر آمده و مقاومت خود را حفظ کرده است. این ویدئو گویای همه چیز است، پس ما سخن را کوتاه کرده و از شما دعوت میکنیم این ویدئو را در ادامه تماشا کنید.