سونی ید طولایی در طرح هایِ مفهومی دارد. تا پیش از این ما محصولات خارق العاده مفهومی زیادی از سونی دیدیم که نهایتاً در قالب طرح هایِ اصلی و محصولاتی خلاقانه و نوآورانه وارد بازارهایِ جهانی شدند.

نمونه این موضوع را میتوانیم دستیار شخصی اکسپریا Ear سونی بدانیم، که ابتدا در قالب طرحی مفهومی در یکی از نمایشگاههایِ معتبر دنیا به نماش گذاشته شد و پس از چند نمایش موفقیت آمیز در نمایشگاههایِ معتبر دنیا، فی نهایه به شکل یک محصول به دنیا عرضه شد و هم اَکنون در بازارهایِ جهانی و بازار کشور عزیزمان ایران نیز در دسترس کاربران قرار دارد.

پس از معرفی و عرضه اکسپریا Ear و بازخوردهایِ مثبتی که سونی از سویِ کاربران دریافت کرد، در صدد آن برآمد که نسخه ای حرفه ای از این دستیار شخصی را که کارهایِ دیگری انجام میدهد معرفی کند و اینگونه شد که نسخه استریویِ دستیار شخصی اکسپریا Ear معرفی شد و نهایتاً چندی پیش وارد بازارهایِ جهانی گردید.

سونی نامی برایِ این محصول در نظر نگرفته بود، اما پس از معرفی رسمی و خارج شدن از حالت مفهومی نام WF-1000X برایِ آن در نظر گرفته شد. این محصول در واقع علاوه بر یک دستیار شخصی، یک هدست استریویِ بسیار با کیفیت میباشد و برایِ عاشقان موسیقی و صدا نیز طراحی شده است.

سونی در سری هایِ این محصول از درایورهایِ 6 میلی متری خاص و بسیار با کیفیتی که تا پیش از این در هدفون EX650AP دیده بودیم بهره گرفته است، که در سال 2014 جایزه بهترین و با کیفیت ترین هدفون را از آنِ خود کرده بود. این محصول به خوبی از پس دستورات صوتی شما بر می آید و از طرفی میتواند نیازهایِ شما به صدایی غنی را برطرف سازد.

این محصول علاوه بر موضوعات قید شده، از قابلیت بسیار ویژه سری محصولات 1000X که قابلیت حذف نویز میباشد نیز بهره میبرد. سونی در این حیطه به خوبی عمل کرده است و در تست هایِ انجام شده این هدست بسیار کوچک و زیبا میتواند تا حدود بسیار زیادی صداهایِ مزاحم اطراف شما را حین گوش فرا دادن به موسیقی حذف کند.

سونی این محصول را با هدف رقابت با محصولات همرده کمپانی هایِ Beats و Bose معرفی کرده است و اُمید دارد با موفقیت هایِ پیشین، موفقیت جدیدی در این حیطه کسب کند. این محصول هم اَکنون به دست یکی از رسانه هایِ شرق آسیا رسیده است و توانسته است جعبه گشایی آنرا به صورت بسیار مختصر انجام دهد. بد نیست با هم نگاهی به این تصاویر زیبا داشته باشیم. با ما همراه باشید…

منبع: