آیا مراسم IFA 2016 را به خاطر دارید؟ سونی در مراسم IFA 2016 از لاین جدید هدفون ها و هدست هایِ خود پرده برداشت، که مدتی است در حال عرضه شدن در دنیا میباشند. دلیل این موضوع تأخیر در عرضه این هدفون ها و هدست ها نیست، بلکه به دلیل حرفه ای بودن و قیمت بالایِ آنها، اصحاب رسانه تا به امروز فرصت این را پیدا نکرده بودند که نمونه ای را تهیه کرده و به بررسی آنها بپردازند.

در واقع یکی از بالارده ترین هدفون هایی که در محصولات سونی در حال حاضر وجود دارد هدفون بیسیم MDR-1000X سونی است. این هدفون همانطور که پیشتر برایِ شما گفتیم دارایِ فناوری هایِ خاصی در کنار حذف نویز دیجیتالی صدا و کیفیت صدایِ بینظیر Hi-Res میباشد؛ تکنولوژی هایی که شاید امروزه در کمتر هدفونی آنها را ببینیم و کمتر به آنها اهمیت داده شده باشد.

پس از معرفی MDR-1000X در نمایشگاه IFA 2016، سونی درباره ویژگی هایِ منحصر به فرد این هدفون گران قیمت و البته بسیار لوکس توضیحاتی ارائه داد. سونی تکنولوژی منحصر به فردی را برایِ حذف نویز دیجیتالی این محصول در نظر گرفته است. بدین شکل که، با توجه به محیط پیرامون، شکل جمجمه و نوع پوشش هر شخص، این هدفون میتواند نوع خاصی از فناوری حذف نویز را برایِ کاربران فراهم آورد.

در کنار این فناوری جذاب، هدفون 400 دلاری MDR-1000X سونی از فناوری هایِ اختصاصی صدایِ این شرکت اصیل ژاپنی همچون فناوری LDAC ( که پیشتر درباره آن حسابی صحبت کرده ایم و باعث انتقال صدایِ بسیار با کیفیت Hi-Res به صورت بیسیم میشود ) و فناوری DSEE HX نیز بهره میبرد، که لذت گوش فرا دادن به موسیقی با کیفیت صدایِ بینظیری را برایِ کاربران فراهم می آورد.

این هدفون هم اَکنون در برخی از بازارهایِ جهانی در دسترس کاربران قرار دارد و بر اساس تست هایِ انجام شده، یک هدفون بیسیم بسیار حرفه ای میباشد و قطعاً میتواند کاربران حرفه ای را راضی نگاه دارد. در حال حاضر این هدفون بسیار شکیل و حرفه ای به دست اصحاب رسانه در شرق آسیا رسیده است و عکس هایی از آن تهیه شده است. بد نیست با هم نگاهی به تصاویر دو رنگ اختصاصی و بسیار زیبایِ این هدفون لوکس از سونی داشته باشیم. با ما همراه باشید…