اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact دو گوشی هوشمند جدید از سونی هستند که ساعتی قبل معرفی شدند. این دو گوشی طلسم 5 ساله طراحی امنی بالانس را شکستند و بعد از سال ها زبان طراحی جدیدی را در گوشی های اکسپریا بنا نهادند.

تغییر پایه ای در طراحی این گوشی ها هنوز برای بسیاری از علاقه مندان به سونی نامأنوس است. ما سال ها عادت داشتیم سونی را با بدنه ای کاملا مسطح و لبه های تیز ببینیم! اما حالا اکسپریا XZ2 و برادر کوچکش با لبه های گرد و پشت منحنی جلوی ما قرار دارند.

سونی وعده داده بود که در گوشی های جدید خود، زبان طراحی جدیدی را به کار بگیرد. پس به نظر سونی راهی جز این تغییرات در طراحی نداشت، چرا که اگر قرار بود همان طراحی مسطح با لبه های تیز باشد، دیگر خبری از تغییر طراحی نبود! البته سونی به خواسته روز یعنی کم کردن حاشیه ها هم توجه کرد و نسبت صفحه نمایش به بدنه را در اکسپریا XZ2 به 76.1 درصد و در اکسپریا XZ2 Compact به 78.5 درصد رساند.

نمیدانیم شما از طرفداران طراحی جدید سونی هستید یا از مخالفان آن! اما به هر حال در همین ساعات اولیه رویارویی ما با اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact پیشنهاد میکنیم تا تصاویری زیبا از این گوشی ها را تماشا کنید. طراحی جدید سونی آیا میتواند نظر موافقان و مخالفان سونی را به خود جلب کند؟