سونی در کنگره جهانی موبایل امسال با معرفی نسل جدید گوشی هایِ سری Premium خود، حسابی دل طرفدارانش را شاد کرد و طرفداران سایر برندها را به سمت برند با اصالت و نام آشنایِ سونی کشاند. اکسپریا XZ Premium را میتوانیم مورد انتظارترین گوشی سونی تا به امروز بدانیم. شاید کاربران آنقدری که منتظر این گوشی هستند، منتظر نسل اول سری گوشی هایِ پرمیوم سونی نبودند.

اما چه چیزی نسل گوشی هایِ پرمیوم را از سایر گوشی هایِ سونی جُدا میکند؟ بدیهی است که با توجه به نامگذاری این سری، سونی بیش از همیشه تلاش خود را به کار بسته است تا بهترین تجربه را برایِ کاربران فراهم آورد. این موضوع در نسل اول خود پیرامون گوشی اکسپریا Z5 Premium، آخرین یادگار از خانواده بزرگ Z سونی رقم خورد و اَکنون درباره اکسپریا XZ Premium در حال تکرار شدن است.

اکسپریا Z5 Premium در زمان خودش و تا به امروز که در خدمت شما هستیم، تنها گوشی هوشمند دنیا با صفحه نمایش 4K میباشد. اما آیا واقعاً تنها صفحه نمایش این گوشی هوشمند باعث شد تا کاربران مجنون اولین نسل از شاهکار سونی موبایل شوند؟ پاسخ قطعاً منفی است، چون بر اساس نظرسنجی ها، بسیاری از کاربران بخاطر زیبایی وصف نشدنی اکسپریا Z5 Premium آنرا انتخاب کرده بودند.

ورایِ همه این موضوعات، رنگ بسیار خاص کرومِ اکسپریا Z5 Premium باعث شد سونی حسابی مورد تمجید طرفداران دیرینه خود قرار بگیرد. سونی را به جرأت میتوانیم سلطان طراحی صنعتی در دنیا بدانیم. این کمپانی اَصیل ژاپنی ید طولایی در طراحی گوشی هایِ هوشمند منحصر به فرد دارد و در نسل جدید از خانواده پرمیوم هایِ خود، نهایت دقت را در طراحی اکسپریا XZ Premium به خرج داده است.

سونی با تکرار تجربه موفق اکسپریا Z5 Premium، اینبار اکسپریا XZ Premium را در دو رنگ خارق العاده زیبا، یکی همچون نسل قبل به رنگ کروم و دیگری را با رنگ مشکی جدیدی که مشکی دریایی نامیده میشود معرفی کرد. اما اینبار در سری جدید علاوه بر رنگ کروم که به تنهایی در سری قبل حالت آینه ای داشت، رنگ مشکی دریایی اکسپریا XZ Premium را نیز طوری طراحی کرده است که پشت آن حالت آینه ای دارد.

اما علاوه بر زیبایی وصف نشدنی اکسپریا XZ Premium، سونی بهترین ها را برایِ نسل جدید گوشی پرمیوم خود در نظر گرفته است. اکسپریا XZ Premium همچون نسل قبل اولین هایِ زیادی را با خود یدک میکشد. اولین گوشی هوشمند دنیا با قدرتمندترین دستاورد کمپانی کوآلکام، چیپست اسنپدراگون 835، اولین گوشی هوشمند دنیا با بلوتوث نسخه 5.0، اولین گوشی هوشمند دنیا با LTE گیگابیتی، اولین گوشی هوشمند دنیا با سنسوری که قابلیت ضبط تصاویر فوق آهسته با نرخ خارق العاده 960 فریم بر ثانیه را دارد و اولین و تنها گوشی هوشمند 5.5 اینچی دنیا که مجهز به صفحه نمایشی با کیفیت خارق العاده 4K HDR میباشد.

این گوشی هوشمند بی رقیب در حال حاضر در برخی از بازارهایِ بزرگ جهانی معرفی شده است و هفته آینده برایِ بازار خاورمیانه رسماً معرفی خواهد شد. هم اَکنون یکی از اصحاب رسانه شرق آسیا توانسته است به رنگ مشکی دریایی این گوشی هوشمند دسترسی یابد و تصاویر زیبایی از آن تهیه کند، که دیدنش را به شما توصیه میکنیم. با این تصاویر چشم نواز با ما همراه باشید…