Front_Silver_Chrono_800.0

امروز صبح برای شما خبری از طرح جاه طلبانه و فوق العاده خلاقانه سونی برای نسل بعدی ساعت هوشمندش تحت عنوان Wena گفتیم و در فاصله ای کوتاه ویدئویی از این محصول برتر که نگاه بسیاری از رسانه هایِ دیجیتال دنیا را به خود جلب کرده است منتشر شده است.

امسال بیشتر کمپانی هایِ بزرگ دنیا رو به ساخت ساعت هایِ هوشمند با طراحی سنتی آوردند. شرکت هایی از جمله هوآوی، ال.جی و سامسونگ امسال دست به معرفی ساعت هایِ هوشمند نسل جدید خود زدند و ما نیز منتظر بودیم تا سونی دست به کار شود و نسل جدید ساعت هوشمند خود را به جهانیان معرفی کند، اما در کمال ناباوری صبح امروز با خبری مبنی بر آماده بودن نسل جدید ساعت هوشمند سونی مواجه شدیم.

به نظر میرسد سونی رویه جدیدی را در خلق و تولید کردن ابزارهایِ مختلف در سال 2015 در پیش گرفته است. این شرکت ژاپنی که به عنوان یکی از خلاق ترین شرکت هایِ عرصه فناوری هایِ دیجیتال شناخته میشود، در طی روزها و هفته هایِ اَخیر ما را با خبرهایِ خود شگفت زده کرده است.

ایده طراحی و خلق ساعت هوشمند جدید سونی به سردمداری کازو هیرای و در سکوت خبری شدیدی با هزینه ای بالغ بر 83.000 دلار شروع شد و تنها در عرض 60 روز Wena خلق شد! تا به امروز نه تنها هیچ تصویری از این ساعت هوشمند به بیرون درز نکرده بود، بلکه حتی هیچکس فکرش را هم نمیکرد که نسل جدید ساعت هوشمند سونی به این شکل باشد.

Wena تلفیقی از طراحی سنتی ساعت هایِ اسپورت با تکنولوژی روز دنیاست. Wena در واقع کلمه ای اختصاری است، که شاید ترجمه اش برای شما هم جالب باشد. Wena مخفف « Wear Electronics Naturally » به معنایِ « استفاده طبیعی از ابزارهایِ پوشیدنی الکترونیکی » میباشد. در واقع فلسفه طراحی و ساخت این ساعت هوشمند هم همین است.

سونی نهایت سعی خود را کرده است که Wena هم سبک باشد و هم به ساعت هایِ معمولی بسیار نزدیک باشد و در عین حال، شما را با دنیایِ تکنولوژی روز دنیا متصل نگاه دارد. شاید تنها ایرادی که منتقدین به سری ساعت هایِ هوشمند فوق العاده جذاب سونی میگرفتند، قابل استفاده بودن این ابزار پوشیدنی برای قشر خاصی از جامعه بود، اما با Wena دیگر این انتقاد بر سونی وارد نیست.

از ژاپن خبر میرسد که سونی با همکاری شرکت بزرگ و بسیار معروف و با اصالت ژاپنی Citizen دست به خلق این محصول زده است. در این بین، سونی از تکنولوژی روز خود برای ابزارهایِ پوشیدنی استفاده کرده است و سیتیزن هم با سابقه تقریباً 100 ساله خود در این طرح مشارکت داشته است.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، این ساعت هوشمند شکیل و با وقار فعلاً پایِ خود را از کشور ژاپن فراتر نخواهد گذاشت، اما مشخص نیست که سونی چه برنامه ای برای معرفی این ساعت به صورت جهانی دارد. دقایقی قبل ویدئویی از این محصول خارق العاده به دست ما رسیده است، که خالق و طراح اصلی این ساعت هوشمند به توضیحاتی پیرامون این ساعت هوشمند میپردازد.

اگر شما هم مثل ما شیفته این محصول با اصالت ژاپنی شده اید، شما را به دیدن این ویدئویِ 2 دقیقه ای دعوت میکنیم. این شما و این شاهکار جدید سرزمین آفتاب…