Duel 3

دوئل گوشی هایِ هوشمند همیشه یکی از جذابترین بخش هایِ دنیایِ گوشی هایِ هوشمند میباشد؛ مخصوصاً وقتی هر دو گوشی از یک برند باشند. همانطور که از تیتر این مطلب مشخص است، امروز به سراغ یک دوئل تصویری از 2 گوشی میان رده سلفی سونی رفته ایم. 2 تن از قدرتمندترین سلفی هایِ سونی که برای خود نامی دست و پا کرده اند.

سونی اولین گوشی سلفی خود را با نام اکسپریا C3 در جولای سال 2014 با محوریت عکسبرداری سلفی با دوربینی 5 مگاپیکسلی در جلویِ گوشی معرفی کرد. تقریباً چند ماهی گوشی C3 به عنوان تنها گوشی سلفی محور سونی بر بازار گوشی هایِ هوشمند همرده خود فرمانروایی کرد، اما کم کم شرکت هایِ چینی و سپس کُره ای رو به استفاده از دوربین هایِ ثانویه در محصولات پرچمدارشان آوردند و اکسپریا C3 جا ماند.

سرانجام سونی پس از گذشت تقریباً 1 سال، اولین گوشی سلفی خود را بازنشسته کرد و گوشی اکسپریا C4 را به عنوان گوشی هوشمند جدید سلفی خود به جهانیان معرفی کرد. اما دیری نپایید که سونی به همراه گوشی میان رده قدرتمند خود، گوشی اکسپریا M5، یک نسخه بزرگتر از سلفی نسل قبل خود را با نام اکسپریا C5 Ultra معرفی کرد.

اگر با ما همراه بوده باشید، حتماً در جریان هستید که هر 2 گوشی اکسپریا M5 و اکسپریا C5 Ultra از دوربین ثانویه 13 مگاپیکسلی بهره میبرند، اما وجه افتراق گوشی هایِ سلفی با گوشی هایِ معمولی، به کار گرفتن فلش LED در کنار دوربین ثانویه برای بالاتر رفتن کارایی دوربین و شکار عکس هایِ سلفی حتی در تاریکی مطلق میباشد.

اکسپریا C3 با دوربین ثانویه 5 مگاپیکسلی و دوربین اصلی 8 مگاپیکسلی معرفی شده بود، اکسپریا C4 با دوربین ثانویه 5 مگاپیکسلی و دوربین اصلی 13 مگاپیکسلی معرفی شد، و نهایتاً نسخه بزرگتر آخرین سلفی سونی، گوشی اکسپریا C5 Ultra با جهشی خارق العاده مجهز به یک سنسور 13 مگاپیکسلی در پشت و جلویِ گوشی میباشد.

بر طبق سنت بررسی هایِ تصویری، در این ویدئویِ 7 دقیقه ای قسمت هایِ مختلف دومین نسل از سلفی سونی، گوشی اکسپریا C4 و برادر خَلَف و بزرگترش، گوشی اکسپریا C5 Ultra مورد بررسی اجمالی قرار میگیرند. گفتنی است که در هر مرحله از این بررسی، پس از تست مربوطه برنده همان بخش را معرفی میکنند و سپس به سراغ قسمت بعد میروند.

در این بررسی ویدئویی، ابتدا مشخصات هر 2 گوشی هوشمند به صورت کامل برای شما نمایش داده خواهد شد، سپس به سراغ طراحی گوشی ها میروند و بعد هم صفحه نمایش دو گوشی را با هم مقایسه میکنند. در مرحله بعد و با یک بررسی تخصصی دوربین ثانویه و اصلی دستگاه و قدرت تصویربرداری هر 2 گوشی را به صورت پایاپای به تصویر میکشند و به سراغ قدرت سخت افزاری 2 گوشی میروند. در نهایت هم قدرت و شفافیت صدایِ هر 2 گوشی هوشمند مورد تست قرار میگیرد.

بهتر است سخن کوتاه کنیم و شما را به تماشایِ این ویدئویِ 7 دقیقه ای از دوئل جدیدترین سلفی هایِ سال 2015 سونی دعوت کنیم. همچنین لازم به ذکر است که برای رفاه حال شما عزیزان و اهمیت این بررسی تصویری، این ویدئوها در 2 کیفیت 360p و 720p در دسترس شما قرار گرفته اند. در پایان، نظر شما همراهان همیشگی درباره گوشی هایِ اکسپریا C4 و اکسپریا C5 Ultra چیست؟ مثل همیشه منتظر نظرات گرم شما از طریق بخش نظرات هستیم…