Untitled
همانطور که میدانید سونی زبان طراحی آمنی بالانس را از سال 2013 و با معرفی گوشی اکسپریا Z وارد عمل کرد و از همان زمان تا به امروز این طراحی را در پرچمدارانش حفظ کرده است. از این رو تغییر و تفاوت در ظاهرِ پرچمداران 2013 سونی تا به امروز هر چند کم اما بسیار دقیق و هوشمندانه و در هر مرحله سیر تکاملی آن کاملا مشهود بوده و هست.

همانطور که در تصویر مشاهده میشود لبه های گوشی در اولین عضو از خانواده اکسپریا Z کاملا تخت بود اما با دیدن اکسپریا Z1 و سپس اکسپریا Z2 میبینیم که سونی در هر مرحله به سمت طراحی ای با لبه های منحنی تر، حرکت کرده است و اوج تکامل این روند نیز در اکسپریا Z3 نمایان شده است. پس از آن کلید ولوم نیز یکی از تغییراتی است که در اکسپریا Z5 به دلیل قرار گیری سنسور اثر انگشت شاهد آن هستیم. تغییر بعدی گوشه های تقریبا گردشده در چهار طرف گوشی(تصویر اول) برای محافظت از ضربه های وارد شده است که در اکسپریا Z3 با رنگ مات و در اکسپریا Z3 پلاس با رنگی براق اضافه شده است.

اما دکمه پاور که به نوعی امضای سونی و گوشی های اکسپریا محسوب میشود از همان ابتدا و به طور ثابت تا قبل از معرفی اکسپریا Z5، شکل خود را با اندکی تغییر در سایز آن در هر سری حفظ کرده است. البته در اکسپریا Z5 نیز با این که شاهد تغییر شکل دکمه پاور هستیم اما خوشبختانه شکل آیکون این دکمه همچنان مانند قبل در وسط سنسور اثر انگشت خودنمایی میکند. در ادامه و در یک تصویر بزرگ میتوانید به خوبی شاهد سیر تکاملی تغییر در طراحی سری Z اکسپریا باشید!

Xperia-Z-Family-640x659