DSC_0015 (3)
بسیاری سونی را به خاطر عدم استفاده از لرزشگیر اپتیکال در گوشی های اکسپریا سرزنش میکنند اما سونی با پایبندی به سیستم لرزشگیر خود، نشان داده میتواند به صورت دیجیتالی ثبات را به دوربین گوشی های خود ببخشد.

اگر به خاطر داشته باشید، ما هنگام بررسی اکسپریا Z5 دست به تحسین لرزشگیر دیجیتال این دستگاه زده بودیم. لرزشگیر دیجیتال اکسپریا Z5 آنقدر عملکرد خوبی از خود نشان داده بود که نه تنها ما بلکه بسیاری از منتقدین به سونی نیز به آن احترام گذاشتند. بررسی مرجع تخصصی dxomark نیز به لرزشگیر دیجیتال این دستگاه بالاترین امتیاز ممکن را داده بود تا نشان دهد سونی بیهوده بر لرزشگیر سری Z5 تاکید نداشته است.

لرزشگیر اکسپریا Z5 چنان عملکرد خوبی از خود نشان داده بود که ما تصور نمیکردیم به این زودی گوشی هوشمند دیگری بتواند خود را بهتر از اکسپریا Z5 نشان دهد. اما این تصورات ما با معرفی اکسپریا X و کار با آن به کلی بهم ریخت. ما در بررسی تخصصی اکسپریا X نیز به این نکته اشاره کردیم که عملکرد لرزشگیر دیجیتالی اکسپریا X بسیار عالی است که نمونه آن را در هیچ یک از گوشی های هوشمند سونی ندیده بودیم.

این که اکسپریا X را برای نمایش قدرت لرزشگیر دیجیتالی آن به جان اکسپریا Z5 بندازیم بهترین راه برای پی بردن به پیشرفت 6 ماهه سونی در این دستگاه است. هیچ تردیدی نیست که لرزشگیر تصویر در سری Z5 همچنان یکی از برترین های موجود در بازار است اما چیزی که ما از اکسپریا X در این زمینه دیدیم، بیشتر شبیه یک معجزه است که ما را شگفت زده میکند.

ما برای نمایش عملکرد خیره کننده لرزشگیر اکسپریا X یک ویدئوی کوتاه را برای شما آماده کرده ایم. ما توسط دوربین فیلم برداری هر یک از گوشی های اکسپریا X و اکسپریا Z5 Premium دو ویدئو، یکی در حالت خاموش بودن Steady shot و دیگری در حالت روشن بودن Steady shot ضبط کردیم و در آن با قدم زدن و همچنین دویدن لرزشگیر دو دستگاه را مورد مقایسه قرار دهیم. سخن را کوتاه کرده و از شما دعوت میکنیم این ویدئو را از ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا تماشا کنید.