ما در اکسپریان مقایسه های فراوانی ما بین گوشی های هوشمند در بخش های مختلف را مشاهده کردیم. اما شاید اولین بار باشد که قصد داریم تا دو تلویزیون را رو در روی هم قرار داده و کیفیت تصاویر آنها را با هم مقایسه کنیم. تلویزیون X9000F سونی و Q7F QLED سامسونگ که باز هم یک رقابت جذاب را بین دو برند ژاپنی و کره ای رقم خواهند زد.

در این مقایسه هر دو تلویزیون در اندازه 55 اینچی هستند که رزولوشن هر دو نیز 4K است. با این تفاوت که تلویزیون سونی از نوع LCD و تلویزیون سامسونگ از نوع QLED است. در این مقایسه سعی بر آن بوده تا در شرایط تقریباً برابر، محتوای یکسانی نمایش داده شود تا کیفیت تصویر در هر دو تلویزیون مقایسه شود.

توضیحات بیشتر در خصوص این مقایسه را کوتاه میکنیم و قضاوت را بر عهده شما میگذاریم. در واقع توضیحی هم نمیتوان در مورد تصاویر ارائه کرد و باید به تماشای آن نشست. البته توجه کنید که مقایسه کیفیت تصویر دو تلویزیون آن هم از روی عکس هیچگاه معیار درستی نبوده اما حالا که این دو تلویزیون در رو به روی ما قرار ندارند، با این مقایسه یک چالش جذاب راه می اندازیم. نظر خود را در مورد این مقایسه و کیفیت تصویر این دو تلویزیون با ما در میان بگذارید.

تصویر سمت راست تلویزیون Q7F سامسونگ و تصویر چپ تلویزیون X9000F سونی است. (این مقایسه برگرفته از یک وبسایت ویتنامی است و توسط اکسپریان تهیه نشده است)