سونی و بلکبری، هر دو به فاصله یک ماه، شاخص ترین گوشی هوشمند سال 2016 را معرفی و روانه بازار کردند. اکسپریا XZ از سونی تا امروز نمایش موفقی از خود در بازار نشان داده و بر خلاف انتظارها، عنوان پر فروش ترین گوشی هوشمند پرچمدار در نیمه دوم سال را کسب کرده است.

بلکبری نیز که این روزها حال و روز خوشی ندارد، گوشی هوشمند DTEK60 را با سیستم عامل اندروید در دست دارد. بلکبری از جمله شرکت هایی است که سال ها بر روی توسعه سیستم عامل اختصاصی موبایل کار کرده اما در نهایت فهمید که در برابر اندروید توان رقابت کردن ندارد.

حالا اکسپریا XZ از سونی و DTEK60 از بلکبری رو در روی یکدیگر قرار دارند تا در یک چالش جذاب شرکت کنند. مقایسه هر دو دستگاه در زمینه اجرای بازی ها از نظر سرعت که میتواند جالب توجه باشد.

هر دو دستگاه از پردازنده اسنپدراگون 820 قدرت گرفته اند با این تفاوت که DTEK60 از 4 گیگابایت رم و اکسپریا XZ از سه گیگابایت رم بهره میبرد. پس اینجا یک امتیاز مثبت برای بلکبری است که یک قدم از اکسپریا XZ در این مقایسه جلوتر باشد. اما نتیجه مقایسه بعد از تماشای این ویدئو بهتر مشخص خواهد شد. از شما دعوت میکنیم این ویدئو را از ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا در ادامه تماشا کرده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.