Xperia-Z3-plus-Press-2
اگر تا چند سال قبل، منتقدین به سونی، صفحه نمایش های این شرکت را برای انتقاد از اسمارت فون های اکسپریا بهانه میکردند، امروز دیگر جای هیچ انتقادی باقی نمانده است. سونی در چند پرچمدار اخیر خود با بهره گیری از پنل صفحه نمایش IPS و با قدرت گیری از موتورهای پردازشی X-Reality پیشرفتی عظیم در این زمینه از خود نشان داده است.

اکسپریا Z2 را میتوان آغاز کننده راه صفحه نمایش های IPS در پرچمداران سونی دانست. هرچند که پیش از این در برخی محصولات از جمله اکسپریا Z1 Compact از این پنل استفاده شده بود اما اکسپریا Z2 اولین پرچمدار رسمی سونی بود که با صفحه نمایش IPS روانه بازار گردید.

پس از اکسپریا Z2 سونی در اکسپریا Z3 نیز رشد خود را ادامه داد و این محصول را با صفحه نمایشی شفاف تر و پر نورتر عرضه کرد. حالا نیز سونی در جدیدترین اسمارت از خانواده Z که با نام اکسپریا +Z3 به نمایش گذاشته شده، مدعی است که شفافترین و نورانی ترین صفحه نمایش را در بین گوشی های خود ارائه کرده است. سونی معتقد است صفحه نمایش اکسپریا +Z3 تا 16 درصد از صفحه نمایش اکسپریا Z3 نورانی تر است که در هنگام مطالعه زیر نور آفتاب کمک زیادی به کاربر خواهد کرد.

تمامی این موارد نشان میدهد اکسپریا +Z3 از صفحه نمایشی فوق العاده برخوردار است. در بین گوشی های سونی، میتوانیم از اکسپریا Z2 نیز به عنوان صاحب یکی از بهترین صفحه نمایش ها نام ببریم. حالا چه خوب است اگر این دو دستگاه را در کنار یکدیگر قرار داده و مقایسه ای از صفحه نمایش این دو دستگاه را با هم مشاهده کنیم.

تصویر سمت چپ متعلق به اکسپریا +Z3 و سمت راست متعلق به اکسپریا Z2 است.

co1

co2

co3

co7

تصویر پایین متعلق به اکسپریا +Z3 و بالا متعلق به اکسپریا Z2 است.

co4

co5

co6