sony-xperia-z5-premium-vs-iphone-6-plus

همانطور که در جریان هستید، اهالی کوپرتینو به تازگی از آخرین دستاوردهایِ خود رونمایی کردند. شرکت اَپل بر اساس سنتی دیرینه، هر سال یک گوشی آیفون به دنیا معرفی میکند و سال بعد بدون تغییر ظاهری و تنها با تغییراتی در درون گوشی هایش، محصولی جدید را برای رقابت با برندهایِ مطرح دنیا روانه بازار میکند. آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس دو محصول جدید اَپل برای رقابت با محصولات جدید اَندرویدی دنیا هستند.

شرکت اَپل را شاید در بسیاری از زمینه ها بتوان نوآور دانست و از این بابت این شرکت را مورد تحسین قرار داد، اما همه چیز نوآوری نیست! اَپل به همراه گوشی آیفون 5 اس خود سنسور اثر انگشت را به شکل جدیدی برای گوشی هایِ هوشمند به جهانیان معرفی کرد و پس از اَپل بسیاری از شرکت ها به سراغ استفاده از این سنسور در محصولات خود رفتند، اما موضوع آنچنان که باید و شاید بر وفق مراد پیش نرفت.

در طی سال اَخیر که این فناوری همه گیر شد، بسیاری از منتقدین به سونی خُرده گرفتند و پرچمداران این شرکت را برای مجهز نبودن به سنسور اثر انگشت مذمت کردند؛ اما همانطور که همه میدانیم، سونی همواره و طی سالیان متمادی بر اساس عقلانیت قدم برداشته است، نه احساسات!

اگر با ما همراه بوده باشید حتماً در جریان هستید که سونی موبایل در پرچمدار جدید خود، گوشی اکسپریا Z5 و همراهان بزرگ و کوچکش برای اولین بار از سنسور اثر انگشت استفاده کرده است. از طرفی اَپل هم که به نوعی در این راه پیش قدم و پیشگام بوده است، در جدیدترین گوشی هایِ هوشمند خود از نسل دوم سنسور اثر انگشتش پرده برداشته است.

کاربران گوشی هایِ آیفون 5 اس و آیفون 6 همواره از مشکلات سنسور اثر انگشت محصولشان گله و شکایت داشتند، و همین اَمر باعث شد که اَپل در نسل جدید گوشی هایِ هوشمند خود از نسخه بهبود یافته سنسور اثر انگشت بهره ببرد. کاربرانی که شانس کار کردن با گوشی آیفون 6 اس را داشته اند اذعان میکنند که این سنسور بسیار سریع عمل میکند؛ اما سرعت این سنسور در برابر سنسور بکار گرفته شده در پرچمدار جدید سونی چگونه است؟

در خبرهایِ ابتدایی و بر اساس نسخه پیش تولیدی که در دست سایت جی.اس.ام آرنا بود، بازخوردهایِ بسیار مثبتی از سنسور اثر انگشت گوشی اکسپریا Z5 دریافت کردیم؛ اما وضعیت آیفون 6 اس چگونه است؟ گوشی هایِ آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس از روز گذشته در 12 کشور دنیا عرضه شده اند و جدیدترین سربازهایِ سونی هم خود را برای ورود به بازارهایِ دنیا آماده میکنند، از همین رو باید کم کم منتظر مقایسه هایِ بیشتر محصولات جدید شرکت اَپل با محصولات با اصالت سونی باشیم.

بهتر است سخن کوتاه کنیم و با هم به تماشایِ اولین مقایسه ویدئویی عملکرد سنسور اثر انگشت گوشی اکسپریا Z5 کامپکت و آیفون 6 اس بنشینیم…

منبع: