همانطور که در روزهای قبل مطلع شدید، گوگل جدیدترین نسخه بتای اندروید P را به صورت رسمی برای پیکسل های خود و چند گوشی دیگر از کمپانی های متفرقه عرضه کرد که در این بین، نام اکسپریا XZ2 نیز به عنوان تنها نماینده از سونی دیده میشود. سونی با همکاری گوگل بلافاصله بعد از کنفرانس توسعه دهندگان گوگل، نسخه بتای اندروید P را به صورت رسمی برای اکسپریا XZ2 منتشر کرد.

نسخه بتای اندروید P به صورت رسمی توسط سونی عرضه شده و کاربران میتوانند بدون ثبت نام در طرح خاصی و بدون هیچگونه پیش نیاز، از طریق برنامه Xperia Companion این نسخه را بر روی گوشی خود نصب کنند. نصب این نسخه همانطور که گفتیم، نیازمند هیچگونه مقدمات از جمله روت یا باز کردن بوت لودر نیست و تمامی کاربران میتوانند آن را به راحتی بر روی گوشی خود نصب کنند.

هر چند نصب این نسخه بر روی گوشی کار دشواری نیست، اما با توجه به بتا بودن این نسخه به هیچ وجه به کاربران عادی توصیه نمیشود که نسبت به نصب آن اقدام نمایند. این نسخه برای توسعه دهندگان و آن دست از کاربران ماجراجویی که پیش از عرضه رسمی اندروید P به دنبال تجربه این نسخه هستند، میتواند گزینه مناسبی باشد.

یکی از کاربران در همین فرصت کوتاه، اقدام به نصب و اجرای نسخه بتای اندروید P بر روی اکسپریا XZ2 کرده است که در ادامه ویدئوی کوتاهی از آن را هم تماشا خواهید کرد. با این ویدئوی کوتاه میتوانید تا حد زیادی با محیط کار اندروید P بر روی اکسپریا XZ2 آشنا شوید. البته که این نسخه اولیه و به صورت کاملاً خام بوده و آن چیزی که در آینده به صورت رسمی و نهایی توسط سونی برای گوشی های اکسپریا عرضه خواهد شد با این تفاوت زیادی دارد. این ویدئوی کوتاه را هم اکنون از ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا تماشا کرده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.