sony-xperia-z5-family-receiving-android-6-0-marshmallow-update-in-january-2016-497208-2

اگر با ما همراه بوده باشید، ساعاتی پیش اعلام کردیم که سونی موبایل دور جدید بروزرسانی هایِ خود برایِ آخرین نسل از پرچمدارانش را از سر گرفته است. این بروزرسانی که از حدود چند ساعت پیش ابتدا برایِ گوشی هایِ اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 کامپکت شروع شده بود، نهایتاً به گوشی اکسپریا Z5 پرمیوم سونی نیز رسید.

همانطور که در خبر انتشار این بروزرسانی اعلام کردیم، سونی موبایل در این بروزرسانی به تمام وعده هایِ خود عمل کرده است. هر آن چیزی که تا به امروز در بروزرسانی هایِ متعدد طرح اَندروید مفهومی سونی و اَندروید بتایِ این شرکت دیدیم اَکنون به آخرین نسل از پرچمداران سونی راه یافته است.

این بروزرسانی که با شماره ساخت 32.2.A.0.224 برایِ هر 3 عضو خانواده Z5 سونی منتشر شده است، علاوه بر اینکه نسخه اَندروید گوشی هایِ خانواده مذکور را از اَندروید 6.0 به اَندروید 6.0.1 ارتقا میدهد، یکی از خواستنی ترین ویژگی هایِ رام محصولات اکسپریا را مجدداً به آغوش گرم آخرین رده از محصولات پرچمدار سونی بازگردانده است.

سونی پس از انتشار اَندروید 6.0 صراحتاً اعلام کرد که به دلیل اضافه شدن قابلیت DOZE که در واقع یک ویژگی ذاتی در اَندروید مارشمالویِ گوگل است، دیگر نیازی به جای دادن استامینا مود خود در رام گوشی هایِ اکسپریا نمیبیند. اما دیری نپایید که کاربران به شدت از این تصمیم سونی انتقاد کردند و سونی به دلیل اعتراضات بسیار زیاد کاربران و درخواست هایِ بسیار زیادی که پیرامون بازگشت حالت استامینا به گوشی هایِ اکسپریا شده بود چندی پیش رسماً طی بیانیه ای اعلام کرد که این قابلیت به گوشی هایِ اکسپریا بازخواهد گشت.

حال و با گذشت مدت زمان کوتاهی از اضافه شدن این قابلیت به طرح اَندروید مفهومی سونی، استامینا مود با ظاهری جدید و کارایی بسیار بهتر به آخرین نسخه از رام اَندروید مارشمالویِ سونی بازگشته است. البته اگر شما هم مثل ما کنجکاو هستید که بدانید آیا حالت Ultra Stamina Mode سونی که طرفداران بسیار زیادی داشت نیز به این نسخه بازگشته است یا خیر، باید بگوییم که پاسخ مثبت است و سونی این حالت را نیز در کنار گزینه استامینا به آخرین نسخه از اَندروید مارشمالویِ خود افزوده است.

اما از اینها اگر بگذریم، سونی تغییرات ظاهری ریز و درشت دیگری نیز در فریمور جدید محصولات پرچمدار خود لحاظ کرده است. به عنوان مثال میتوان به آیکن هایِ جدید بخش تنظیمات دستگاه اشاره کرد، که رنگ و بویِ تازه ای گرفته اند. همچنین، تمامی برنامه هایِ اختصاصی سونی من جمله Contact، Phone، Messaging، Clock و … به نسخه ای که در جدیدترین محصولات خانواده X سونی قرار دارند بروزرسانی شده اند.

هنوز برایِ تصمیم گیری و اعلام نظر قطعی درباره تغییرات صورت گرفته در این نسخه بسیار زود است. تا به این لحظه سعی کردیم مواردی که بسیار مشهود بودند را برایِ شما گلچین کرده و در اختیار شما کاربران قرار دهیم. در آینده ای نزدیک و با انتشار لیست تغییرات رسمی این نسخه از سویِ سونی با مقاله ای جامع با تغییرات کامل این نسخه از اَندروید سونی با شما خواهیم بود. بهتر است سخن کوتاه کنیم و شما را به تماشایِ اولین تصاویر از اَندروید 6.0.1 مارشمالویِ خانواده Z5 سونی دعوت کنیم…