Sony-Xperia-Z2-Camera
تصویربرداری در حالت اتوماتیک راحت ترین و سریع ترین روش برای عکس برداری است که بدون نیاز به هرگونه تنظیم خاصی تصاویری با کیفیت را در اختیار شما قرار میدهد. اما محدودیت حالت اتوماتیک در دوربین گوشی های اکسپریا برخی کاربران را به استفاده از حالت تنظیمات دستی برای ثبت تصاویر با کیفیت بالاتر مجبور کرده است.

حتما میدانید که در دوربین گوشی های اکسپریا، حالت اتوماتیک یا همان Superior Auto رزولیشن پایینتری را نسبت به حداکثر توان دوربین در اختیار شما قرار میدهد. در گوشی های 20.7 مگاپیکسلی، حالت اتوماتیک عکس هایی با رزولیشن 8 مگاپیکسل را به ثبت میرساند. هر چند که این تصاویر با کیفیت بسیار بالایی گرفته میشوند اما در رقابت با عکس هایی با رزولیشن 20 مگاپیکسل حرفی برای گفتن ندارند.

کاربران برای استفاده از حداکثر توان دوربین خود گاهی ناچار به استفاده از تنظیمات دستی در دوربین خود هستند. اما تنظیمات دستی همانطور که از اسم آن پیداست، نیازمند انجام تغییرات در شرایط مختلف است تا متناسب با نور و … تصاویر بهتری را به ثبت برساند.

شاید عکس برداری در روز و در نور زیاد با حالت دستی کار چندان دشواری نباشد، اما در شرایط نوری کم و در شب است که حالت دستی، نیازمند انجام تغییرات و تنظیمات خاصی است تا هنر عکاس را در ثبت یک تصویر با کیفیت به نمایش بگذارد. بسیاری از کاربران نیز با مشکل سردرگمی در تنظیمات دوربین برای انتخاب گزینه های مناسب مواجه هستند و در شرایط نوری مختلف قادر به انتخاب گزینه های مناسب در تنظیمات نیستند. به همین خاطر ویدئویی آموزشی از بخش های مختلف تنظیمات دوربین اکسپریا به دست ما رسیده که برای شما قرار میدهیم.

این ویدئو هم اکنون در ویدئو سنتر سایت تخصصی اکسپریا قابل دریافت و مشاهده است. در این ویدئو تنظیمات دوربین اکسپریا برای عکس برداری بهتر معرفی میشوند. از شما دعوت میکنیم این ویدئو را تماشا کنید.

camera

آموزش تنظیمات دوربین اکسپریا برای ثبت تصاویر بهتر