fes-watch-0-820x420

چند روز پیش خبری را منتشر کردیم مبنی بر این که سونی در حال ساخت ساعتی با تکنولوژی e-paper یا همان کاغذ الکترونیکی است که ویژگی خارق العاده آن استفاده از این تکنولوژی در صفحه و بند این ساعت است! در کنار آن مطلب ، عکسی را به نمایش گزاشتیم که در آن عبارت FES Watch درج شده بود و گفتیم ساعت جدید سونی احتمالا چیزی شبیه این ساعت باشد..

در آن زمان، ما و تمامی سایت های دنیا بر این باور بودیم که این ساعت که در کنار مطلب عکسش را به نمایش گذاشتیم توسط کمپانی مستقلی توسعه داده شده و در بازار عرضه میشود. اما اکنون مشخص شد که ساعت FES Watch که در بالا نیز تصاویرش را مشاهده کردید در طول تمام پروژۀ ساخت آن ،به وسیله شرکت سونی توسعه داده شده است اما تحت عنوان Fashion Entertainments یا همان FES .

detailimg29_6_verge_super_wide

تعداد 5 نفر از تیم مهندسی سونی،که در حال توسعه این تکنولوژی یعنی کاغذ الکترونیکی و استفاده از آن بر روی ابزاری مانند پارچه بودند،خواستند که ادامه روند این پروژه مخفی بماند.

یکی از اعضای تیم این پروژه اعلام کرد:ما میخواستیم نام سونی مخفی بماند تا ارزش واقعی این محصول برای ما مشخص شود و ببینیم آیا تقاضا برای این نوع محصول وجود خواهد داشت یا خیر! این پروژه بالغ بر 3.5 میلیون ین هزینه داشته است که توسط 150 نفر از حامیان به ثمر نشسته است.

detailimg29_7_verge_super_wide

کازو هیرای شخصیت دوست داشتنی سونی برای ما،در تلاش است تا فعالیت خط تولیدی خلاق گونه این کمپانی بزرگ را با دلگرم کردن کارکنان و تشویق آن ها دوباره مانند سال های گذشه احیا کند تا خاطرات مردم از سونی فقط به ابداع واکمن و پلی استیشن محدود نباشد.

این تیم کوچک توسعه دهنده از سونی،توسط یک آژانس خارجی که کارشان توسعه تکنولوژی e-paper در لوازمی جانبی همچون کلاه و یا حتی کروات است،حمایت میشدند.این محصول با توجه به دستورات از قبل داده شده از ماه May سال 2015 به طور رسمی راه اندازی خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم در ادامه این دو ویدیوی جالب که در ارتباط با این محصولاتی است که در بالا ذکر کردیم را از دست ندهید.

ویدیوی ساعت سونی با تکنولوژی e-paper

Untitled

ویدیوی استفاده از تکنولوژی e-paper در لوازمی همچون پاپیون و کروات

Untitled111