اکسپریا XZ آخرین شاهکار سونی موبایل است که در نمایشگاه IFA 2016 به جهانیان معرفی شد و تا به امروز خبرهایِ بسیار خوبی از فروش این گوشی هوشمند در اقصی نقاط دنیا به گوش رسیده است. اکسپریا XZ به جرأت یکی از کم نقص ترین پرچمدارانی است که سونی تا به امروز عرضه کرده است، چون پژوهش هایِ بسیار زیادی پشت پرده ساخت آن وجود دارد.

سونی با معرفی خانواده X و خاتمه دادن به حیات خانواده محبوب و بسیار پرطرفدار Z یک شُک بسیار بزرگ به طرفدارانش وارد کرد، اما این قضیه به خوبی در طول یکسال اَخیر مدیریت شد و گوشی اکسپریا X در آغاز راه و اَکنون گوشی اکسپریا XZ به عنوان اولین پرچمدار این خانواده از محبوبیت بسیار زیادی بین کاربران محصولات سونی برخوردار است.

از ورود اکسپریا XZ چند ماهی میگذرد و این گوشی هوشمند همانطور که اشاره شد از محبوبیت بسیار بالایی نزد کاربران محصولات سونی برخوردار است. شاید یکی از علل این موضوع کم نقص بودن گوشی مذکور باشد. اَما سونی برایِ برطرف سازی نواقص و مشکلات گوشی هایِ نسل قبل خود چه چیزهایی را در اکسپریا XZ اصلاح کرده است؟

به جرأت میتوان موضوع داغ شدن گوشی هایی که از چیپست اسنپدراگون 810 بهره میبردند را یکی از نواقص نسل هایِ قبل دانست، که البته به خوبی توسط کمپانی سونی در گوشی هایِ خانواده Z5 کنترل شد. اما این گرما چگونه کنترل شد؟ حتماً میدانید که با لوله هایِ خنک کننده دوگانه، سونی به خوبی توانست مشکل گرمایِ چیپست پر حاشیه اسنپدراگون 810 را کنترل کند.

در بدو اَمر شاید درک این موضوع برایِ بسیاری از کاربران و اَفرادی که با این گوشی آشنا بودند کار آسانی نبود، که با عرضه تصاویر و ویدئویِ کالبدگشایی گوشی هایِ خانواده Z5، همگان نسبت به حرکت عاقلانه سونی اعتقاد پیدا کردند و این کمپانی اَصیل ژاپنی را تحسین کردند. چندی پیش کالبدگشایی تصویری گوشی اکسپریا XZ را برایِ شما گذاشتیم و حال وقت آن رسیده است که کالبدگشایی ویدئویی این گوشی هوشمند را ببینید و دریابید که در دل بی نقص ترین پرچمدار سونی تا به امروز چه میگذرد. با ما همراه باشید…