ps4_pro_teardown-600x319

کالبدگشایی محصولات تازه معرفی شده همیشه از جذابیت خاصی برخوردار است و وقتی این موضوع جذاب تر میشود که اطلاعات بسیار کمی از سخت افزار به کار رفته در یک وسیله به بیرون درز پیدا کرده باشد، چون کالبدگشایی محصول دید بسیار وسیعی از قطعات سخت افزاری به کار رفته در آن محصول به کاربران ارائه میکند.

کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro سونی که چند روزی است در دنیا عرضه شده، سر و صدایِ بسیار زیادی ایجاد کرده است. سونی به دلیل اهمیت بیش از اندازه عرضه این کنسول، علاوه بر برگزاری مراسم معرفی، اینبار مراسم عرضه ای را نیز برایِ کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro در ایالت متحده آمریکا برگزار کرد تا به همگان ثابت کند که سرمایه گذاری ویژه ای بر رویِ این کنسول کرده است.

علی ایحال، کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro پس از کش و قوس هایِ فراوان هم اَکنون اینجاست و با کالبدگشایی این محصول جذاب با شما هستیم. اما این کالبدگشایی رنگ و بویِ دیگری دارد و همچون کالبدگشایی هایِ قبلی نیست. در ویدئویی که در پایان مطلب خواهید دید، شخص شماره 1 طراحی سخت افزاری کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro به تکه تکه کردن این کنسول میپردازد.

آقایِ Keiichi Aoki، مسئول ارشد طراحی سخت افزاری PS4 Pro پیچ به پیچ این کنسول ارتقا یافته را در مقابل چشمان شما از هم جُدا میکند و توضیحاتی درباره جزئیات کار به شما خواهد داد. نکته جالب توجه اینجاست که این کنسول نسبت به کنسول هایِ قبلی سونی و کنسول سایر کمپانی ها بسیار راحت از هم جُدا میشود و از این رو تعمیر آن کار بسیار ساده ای برایِ تعمیرکاران است.

از طرف دیگر، سونی در طراحی این کنسول حرکت بسیار جالب و هوشمندانه ای را انجام داده است که شاید در نگاه اول بسیار ساده به نظر برسد، اما قطعاً در آینده ای نزدیک و در فروش کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro نقش بسزایی ایفا خواهد کرد. سونی در این نسخه از کنسول PS4 خود، تعویض هارد کنسول را برایِ تمامی کاربران، حتی کاربران آماتور بسیار ساده کرده است.

این موضوع به سادگی و با باز کردن درب جلویی دستگاه با یک اشاره و باز کرن تنها یک پیچ که از هارد دستگاه محافظت میکند میتواند صورت گیرد. همانطور که در جریان هستید، کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro به صورت پیشفرض با هارد 1 ترابایتی در دنیا عرضه خواهد شد و کاربران میتوانند پس از خرید این دستگاه، هارد آنرا به سادگی و در عرض تنها چند دقیقه در خانه تعویض کنند، بدون اینکه نگران از کار افتادن دستگاه یا به وجود آمدن نقص فنی برایِ آن شوند.

بهتر است سخن کوتاه کنیم و چشمان شما را به تماشایِ این ویدئویِ بسیار زیبا و جذاب از کالبدگشایی کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro دعوت کنیم. این شما و این اولین کالبدگشایی کنسول PS4 Pro توسط آقایِ Keiichi Aoki، مسئول ارشد طراحی سخت افزاری این کنسول…