سونی در سال 2017 سه گوشی میان رده با نام های اکسپریا XA1، اکسپریا XA1 Plus و اکسپریا XA1 Ultra را معرفی و روانه بازار کرد. این سه گوشی که به ترتیب در اندازه های 5.0 اینچ، 5.5 اینچ و 6.0 اینچی هستند، از ساعتی قبل به صورت همزمان آپدیت جدیدی را دریافت کردند.

این سه گوشی، هر کدام آپدیت جدید خود را با شماره ساخت منحصر به فرد خود دریافت کردند. برای اکسپریا XA1 آپدیت جدید با شماره ساخت 40.0.A.6.175 برای مدل های مختلف اعم از تک سیم کارت و دو سیم کارت، در کشورهای مختلف از جمله ایران منتشر شده است. اما برای اکسپریا XA1 Plus این به روزرسانی با شماره ساخت 48.0.A.1.117 بدست کاربران رسیده و اکسپریا XA1 Ultra نیز آپدیت خود را با شماره ساخت 42.0.A.4.153 دریافت کرده است.

این آپدیت به نظر مهمترین تغییری که خواهد داشت، همان به روزرسانی پچ امنیتی است که به ماه دسامبر خواهد رسید. پچ امنیتی مورخ 5 دسامبر با به روزرسانی مذکور به گوشی های اکسپریا XA1، اکسپریا XA1 Plus و اکسپریا XA1 Ultra رسیده است. سونی تا الان به روزرسانی امنیتی ماه دسامبر را برای چند گوشی خود عرضه کرده است. لازم به توضیح است که هر سه گوشی که امروز آپدیت شدند، در آینده به روزرسانی اندروید 8.0 اوریو را بدست خواهند آورد.

شما میتوانید لحظه به لحظه از طریق سرویس آپدیت یاب اکسپریان، وضعیت به روزرسانی خانواده اکسپریا XA1 را دنبال کنید. فقط کافیست از لینک زیر وارد سرویس آپدیت یاب شده و بر اساس مدل گوشی خود، آخرین وضعیت به روزرسانی را جویا شوید.

ورود به سرویس آپدیت یاب اکسپریا

با تشکر از: Sara Ahmadi