سال گذشته کمپانی سونی استفاده از پنل های باکیفیت اولد که از قابلیت نمایش رنج گسترده ی رنگ ها بهره مند بودند را آغاز کرد. سپس، این کمپانی به وسیله ی یک بروزرسانی، امکان استفاده از دستیار هوشمند گوگل در تلوزیون های اندرویدی خود را فراهم کرد. اما در سال 2018، به نظر می رسد که این کمپانی قصد دارد با اندکی تغییر رویه عمل کند. این کمپانی امسال محصولاتی با پنل های اولد و سایز تصویر 55 و 65 اینچ را معرفی خواهد کرد که به لطف بهره مندی از فناوری جدید، صدای این تلوزیون ها به صورت مستقیم از نمایشگر آن ها پخش خواهد شد.

سری جدید تلوزیون های Acoustic Surface که از نسل جدید فناوری Crystal Sound بهره مند شده اند، به جای پشتیبانی از کانال های صوتی A1E 2.1، از نسخه ی 3.1 بهره می برد. هنوز اطلاعاتی در مورد قیمت این دستگاه ها منتشر نشده است اما از آن جایی که در سال 2017 شاهد محصولات این سری با قیمت 5 تا 6.5 هزار دلار بودیم، می توان انتظار داشت که تلوزیون های جدید سونی قیمتی برابر با 3 تا 4 هزار دلار را داشته باشند.

اما در صورتی که تلوزیون های مجهز به پنل اولد برای کاربران قیمت بالایی داشته باشد، سونی نسخه ی LCD از این محصولات خود را همانند سری X900F عرضه خواهد کرد که در آن ها از پنل LCD با نور زمینه ی LED استفاده شده است که پردازشگر قدرتمند X1 و قابلیت جدید X-Motion Clarity آن را همرامی خواهند کرد. این قابلیت به کاربر کمک می کند تا بدون افت روشنایی صفحه نمایش، تصویری با سرعت حرکت بالا و بدون ماتی را مشاهده نماید. تلوزیون X900F در نسخه های 49، 55، 65، 75 و 85 اینچی عرضه خواهد شد.

تمامی تلوزیون های رده بالای سونی که از Dolby Vision HDR-ready بهره می برند، همچنان به سیستم عامل اندروید و دستیار صوتی گوگل مجهز می شوند. همانند نسل گذشته، دستیار صوتی به صورت دائمی به حرف های شما گوش نمی دهد، بنابراین، برای استفاده از این دستیار لازم است ابتدا یک دکمه را فشار داده و سپس دستورهای مدنظر خود را بگویید.

 

منبع: