sony_xperia_z5_6
سیر نزولی قیمت ها در گوشی های هوشمند یک امر طبیعی و پذیرفته شده است. اگر امروز یک گوشی هوشمند 2 میلیون تومان و چند هفته بعد 1.5 میلیون تومان باشد، نمیتوان به هیچ کسی خرده گرفت. چرا که این طبیعت بازار گوشی های هوشمند است که بعد از ورود مدل های جدید، برای ماندن در رقابت کاهش قیمت نیاز است.

اما گاهی در این مسیر بعد از گوشی های هوشمند هستند که به ثبات نسبی قیمت رسیدند و تا هفته ها هیچ کاهش قیمتی به خود نمی بینند. حال خارج از این دو گروه، شرایط و اوضاع و احوال گاهی موجب میشود که برخی از مدل ها حتی نسبت به گذشته های خود گرانتر هم بشوند.

اگر نگاهی به قیمت گوشی های اکسپریا در چند ماه گذشته داشته باشیم، قیمت امروز اکسپریا Z5 جلب توجه میکند. دستگاهی که چند ماه قبل با قیمت 1 میلیون و 300 هزار تومان به فروش میرسید اما حالا با گذشت چند ماه نه تنها ارزانتر نشده بلکه گرانتر هم شده است. امروز اکسپریا Z5 تا مرز حدود 1 میلیون و 400 هزار تومان رسیده تا نشان دهد ثبات قیمت را خوب بلد است. با این حساب استقبال از این دستگاه در این روزها بسیار خوب است تا ثابت کند قیمتی که امروز دارد مناسب امکانات و قابلیت های فراوان اوست.

البته علاوه بر اکسپریا Z5 برخی از مدل های دیگرِ اکسپریا هستند که چند ماه را بدون افت قیمت تجربه کردند. اکسپریا Z3 Plus یکی از این موارد است که حتی این دستگاه نیز نسبت به چند ماه قبل خود گرانتر شده است. اکسپریا C5 Ultra نیز به ثبات خوبی در قیمت رسیده که کمتر کاهش قیمت را در چند ماه گذشته تجربه کرده است.