این روزها، شبکه های اجتماعی پر شده اند از عکس های غذا که به وسیله ی کاربران اشتراک گذاری می شوند. به همین دلیل هم روز به روز کاربران تلاش بیشتری برای ثبت عکس هایی بهتر می کنند.

برای این که بتوانید از غذاهای خود عکس هایی جذاب تر و زیباتر بگیرید، در این پست با برترین عکاس غذاها، David Loftus، همراه خواهیم شد تا به نکاتی در این باره دقت کنیم.

این عکاس، با همکاری سونی موبایل، توصیه هایی در خصوص چگونگی ثبت بهترین عکس ها از سوژه های مرتبط با غذا را به ما میدهد. اگر شما هم از علاقه مندان به عکاسی از خوراکی ها هستید این مطلب را بخوانید.


تازه ترین ها، بهترین ها هستند.
همیشه سعی کنید زمانی از غذای خود عکس بگیرید که غذا تازه است و هنوز تزیین آن بصورت کامل بروی آن وجود دارد. این به معنی اهمیت سرعت عمل در انجام این کار است. با استفاده از اکسپریا XZ و قابلیت Superior Auto mode آن می توانید وظیفه ی شناسایی خودکار سوژه را به دستگاه بسپارید و با استفاده از حالت Gourmet Mode بهترین تنظیمات را داشته باشید.


نور محیط
نور، کلیدی است که باعث می شود غذا روح پیدا کند. از این که غذای خود را به محیط بیرون و درب پنجره ببرید، نترسید. حتی درصورتی که نور مناسبی در فضای داخلی دارید، استفاده از نور محیط بیرون می تواند عکس های گرفته شده را بهتر جلوه دهد.


نور زیاد، نه در همه جا!
اگر در رستورانی با نورپردازی ضعیف هستید، تا جایی که می توانید از فلش استفاده نکنید. چراکه استفاده از فلش باعث غیرواقعی شدن رنگ های موجود در عکس می شود و واقعیت را منتقل نمی کند. برای حل این مشکل بهتر است به قاب تصویر خود یک منبع نور خارجی مثل شمع یا چراغ قوه بیفزایید.


فوکوس را بروی غذا تنظیم کنید.
دوربین را بروی سوژه ی موردنظر قرار دهید و سپس با انگشت خود محل فوکوس را تنظیم کنید. قابلیت پیشرفته ی فوکوس اتوماتیک تلفیقی به شما این قابلیت را می دهد تا بدون این که هیچ سوژه ای را در فوکوس از دست بدهید، تصویر آن را ثبت کنید. از فوکوس دستی نیز می توان به عنوان یک جایگزین استفاده کرد. با استفاده از فوکوس دستی می توانید تمرکز عکس را بروی غذا قرار دهید و تمامی موارد دیگر موجود در پس زمینه را مات کنید.

تعدادی از عکاسان را برای عکاسی از غذاها با استفاده از اکسپریا XZ به چالش دعوت کرده ایم تا بهترین تصویر ممکن را از غذای خود ثبت کنند. چند نمونه از عکس های ثبت شده با اکسپریا XZ را در ادامه تماشا میکنید که توسط تنی چند از عکاسان مشهور به ثبت رسیدند.

منبع: