140731_JOLED_topb03
ساعاتی قبل و در آخرین روز ماه ژولای، شرکت جدیدی در شهر توکیو ژاپن با همکاری چهار کمپانی مطرح دنیا متولد شد. این شرکت با نام اختصاری JOLED و با همکاری چهار کمپانی INCJ، JDI، Sony و Panasonic پایه گذاری شد که هدف آن ساخت و توسعه صفحه نمایش های OLED با اندازه متوسط خواهد بود.

 

با استفاده از تکنولوژی OLED میتوان صفحه نمایش هایی سبکتر، نازکتر و قابل انعطاف ساخت. حال JOLED که بر روی پنل های OLED ساخته میشود کمک میکند تا صفحه نمایش هایی با کیفیت و در حین حال بسیار سبک و نازک تولید گردد.

 

JOLED که هدف آن صفحه نمایش های اندازه متوسط است، مناسبت اسمارت فون ها، تبلت ها و لپ تاپ هاست و به نظر نمیرسد در اندازه های بزرگتر همچون تلویزیون ها شاهد استفاده از آن باشیم.

 

در این شراکت نامه کمپانی INCJ ( مخفف Innovation Network Corporation of Japan
) با 75 درصد سهام بیشترین سهم را در ساخت این صفحه نمایش خواهد داشت. پس از آن JDI (مخفف Japan Display Inc) با 15 درصد سهام را در اختیار دارد. سونی و پاناسونیک نیز هرکدام صاحب 5 درصد سهم از این کمپانی خواهند بود.

 

با تولید و توسعه صفحه نمایش JOLED میتوانیم شاهد ورود یک قدرت دیگر در این عرصه باشیم. با توجه به اینکه سونی نیز در راه تولید این صفحه نمایش سهیم است این احتمال میرود تا در آینده ای نه چندان دور صفحه نمایش های JOLED در اسمارت فون های اکسپریا نیز مورد استفاده قرار بگیرد. نظر شما در این باره چیست ؟

 

sony.net