Sony-Xperia-C5-Ultra

اواخر ساعات دیشب بود که سونی موبایل با حرکت تعجب برانگیز خود همه ما را شگفت زده کرد و به صورت بسیار ناگهانی و بدون هیچگونه برنامۀ قبلی نسل قبلی گوشی سلفی خود، اکسپریا C4 را به اَندروید 5.1 بروزرسانی کرد. اما به 24 ساعت نکشید که سونی جدیدترین سلفی خود، فَبلِت اکسپریا C5 Ultra را نیز به اَندروید 5.1 بروزرسانی کرد، تا روند درز ناپذیری اطلاعات بروزرسانی هایِ جدید سونی بر ما آشکار شود!

دقایقی پیش متوجه شدیم که سونی موبایل هر 4 نسخه اصلی از فَبلِت اکسپریا C5 Ultra را به اَندروید 5.1 بروزرسانی کرده است. با این حساب نسخه هایِ E5506، E5533، E5553 و E5563 در بیشتر مناطق دنیا به اَندروید 5.1 بروزرسانی شده اند.

همانطور که اشاره شد، این بروزرسانی هم اَکنون برای تمامی نسخه هایِ فَبلِت اکسپریا C5 Ultra در بیشتر مناطق دنیا من جمله اُسترالیا، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، ترکیه، هند، اَندونزی، مالزی، ویتنام، اُکراین، روسیه و خاورمیانه با شماره ساخت 29.1.B.0.87 در دسترس کاربران قرار دارد.

سونی موبایل هنوز هیچ حرفی از تغییرات به وجود آمده در این نسخه به میان نیاورده است، اما بدیهی است که ویژگی هایِ ذاتی اَندروید 5.1 گوگل و بهینه سازی هایِ انجام شده در رام رسمی گوشی هایِ اکسپریا در این فریمور لحاظ شده است.

اگر صاحب یکی از نسخه هایِ فَبلِت اکسپریا C5 Ultra هستید و فَبلِت خود را به این نسخه بروزرسانی کرده اید، در صورت تمایل تجربیات خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.