کوالکام مدتی است که برای ساخت چیپست های اسنپدراگون از کمپانی کره ای سامسونگ کمک میگیرد. در سال جاری، قراردادی فی ما بین سامسونگ و کوالکام منعقد شد که طی آن، سامسونگ تمام موجودی چیپست های اسنپدراگون 835 را برای چند ماه خریداری کرد تا گلکسی S8 تنها اسمارت فون موجود در بازار باشد که از این سری پردازنده قدرت میگیرد.

سال آینده، کوالکام چیپست اسنپدراگون 845 را برای گوشی های هوشمند رده بالای بازار توسعه خواهد داد اما از همین حالا شنیده ها حکایت از آن دارند که سامسونگ، تجربه سال جاری را برای سال آینده نیز تکرار خواهد کرد. اینگونه شنیده میشود که سامسونگ تمام موجودی چیپست اسنپدراگون 845 را برای یک مدت زمان مشخص خریداری کرده تا در گلکسی S9 از آن استفاده کند.

البته سال جاری در حالی که همه انتظار داشتند سامسونگ به عنوان اولین کمپانی اندرویدی از چیپست اسنپدراگون 835 در گوشی های خود استفاده کند، این سونی بود که اکسپریا XZ Premium را با اسنپدراگون 835 معرفی کرد تا به این صورت لقب اولین را به خود اختصاص دهد. البته در سال جاری که برخی از شرکت ها ناچار به استفاده از پردازنده سال قبل یعنی اسنپدراگون 821 در پرچمداران خود کردند. با این حال مشخص نیست که در صورت صحت این اخبار وضعیت پرچمداران نیمه نخست سال 2018 چگونه خواهد شد.

منبع: