اکسپریا XZ Premium به حدی در روز اول کنگره جهانی موبایل 2017 گرد و خاک به پا کرد که کمتر کسی به سایر محصولات سونی توجهی میکند. اکسپریا XZs را نباید فراموش کنیم. یک گوشی هوشمند قدرتمند که به عنوان نسخه ارتقا یافته پرچمدار فعلی سونی معرفی شده است.

حرف s در اکسپریا XZs نشان میدهد که این دستگاه نسخه ویژه ای از اکسپریا XZ است که تمام قابلیت های آن را با چند ویژگی اضافی در اختیار دارد. ارتقای رم از 3 به 4 و نیز بهره مندی از جدیدترین سنسور سونی مهمترین تفاوت های این دو دستگاه با یکدیگر به شمار میروند.

شاید اکسپریا XZs نتواند به اندازه اکسپریا XZ Premium عاشق داشته باشد اما حتما در همین روز اول بسیاری از علاقه مندان به سونی خرید این دستگاه را در برنامه کاری خود قرار میدهند. اگر شما جزو این دسته از افراد هستید باید آب پاکی را روی دست شما بریزیم. چرا که اکسپریا XZs طبق برنامه سونی قرار نیست پا به کشور ما بگذارد.

دقیقا همان اتفاقی که سال گذشته برای اکسپریا X Performance رخ داده بود اینجا برای اکسپریا XZs نیز رخ داده است. البته شاید عدم عرضه اکسپریا XZs در بازار ایران خیلی ناراحت کننده نباشد. چرا که اکسپریا XZ و اکسپریا XZ Premium دو مدل بالارده از سونی در بازار ایران خواهند بود که میتوانند به کمک هم، قسمت مدل های گران قیمت بازار ایران را برای طرفداران سونی تصاحب کنند. حتی شاید حضور هر دو دستگاهِ اکسپریا XZ و اکسپریا XZs در بازار به طور همزمان موجب سردرگمی کاربران نیز بشود. به هر حال اکسپریا XZ و اکسپریا XZ Premium در بهار سال آینده دو اسمارت فون گران قیمت سونی در بازار ایران خواهند بود و علاقه مندان باید با توجه به بودجه و نیاز خود یکی از این دو را انتخاب کنند.