ساعاتی قبل سونی موبایل اولین تیزر رسمی خود را به مناسبت کنگره جهانی موبایل 2018 منتشر کرد. مثل همیشه سونی یک تیزر بسیار مبهم و رازآلود را به ما نشان داد تا حتی در همین فاصله کوتاه باقی مانده تا مراسم معرفی گوشی های هوشمند جدید سونی، ذهن ما درگیر باقی بماند.

این تیزر را حتما در پست قبلی مشاهده کردید. اگر نه پیشنهاد میکنیم تا از اینجا تیزر رسمی سونی موبایل را تماشا کنید تا پس از آن به سراغ اصل مطلب برویم. یعنی رمزگشایی از این تیزر مرموز که سونی آن را صبح امروز به انتشار رسانده است.

در این تیزر کوتاه، هفت خط منحنی از بالا به پایین حرکت میکنند و پس از قرار گرفتن بر روی دست ابتدا صاف شده و سپس محو میشوند. قطعاً این تیزر به گوشی هوشمندی که سونی در هفته آینده معرفی میکند مرتبط است اما اینکه مفهوم این تیزر به چه موضوعی از این گوشی اشاره دارد نقطه مبهم ماجرا است. ما فقط میتوانیم از روی حدس و گمان این تیزر را مورد بررسی قرار دهیم و احتمالات ممکن را پیش بینی کنیم.

1- طراحی: اولین حدس ما از این تیزر، مربوط به طراحی گوشی هوشمند جدید سونی است. حقیقتاً در نگاه اول، طراحی منحنی بیش از همه به ذهن ما خطور میکند. شاید سونی دوباره به سراغ طراحی Arc که در سال 2011 تجربه به کارگیری از آن را داشته خواهد رفت. بدنه منحنی یا حتی صفحه نمایش منحنی که هر چند احتمال آن بسیار ضعیف است، اما به طور کامل رد نمیشود. به هر حال شاید طراحی اولین چیزی باشد که ما از این تیزر حدس میزنیم.


2- دوربین: در این تیزر چند خط متحرک به ثبات میرسند. چندی قبل سونی فناوری جدیدی را با نام Dynamic Vibration System را در دفتر ثبت اختراعات و علامت تجاری ایالات متحده ثبت نمود که مشابه با فناوری لرزشگیر اپتیکال در دوربین های عکاسی است. شاید منظور سونی از این تیزر اشاره به این فناوری دارد که سونی در پرچمدار جدید خود استفاده خواهد کرد. فناوری جدیدی که در عکاسی کمک میکند تا لرزش های شدید گرفته شده و عکس ها با کیفیت و بدون تار شدن ثبت شوند.


3- صدا: سونی سال گذشته در اولین نسل از تلویزیون های OLED خود فناوری جدیدی را به کار گرفت. فناوری صوتی Acoustic Surface در تلویزیون های OLED که بدون نیاز به اسپیکر خارجی صدا را از درون صفحه نمایش خارج میکند. این تیزر میتواند به این فناوری اشاره ای کوتاه داشته باشد که تارهای صوتی لرزان که اتفاقاً از الزامات فناوری صوتی Acoustic Surface نیز هستند پس از چند ثانیه صاف شده تا اشاره ای به سطح صاف صفحه نمایش نیز داشته باشد. البته این فناوری در صورت استفاده نیازمند به کارگیری صفحه نمایش اولد در پرچمدار سونی است که اتفاقاً دور از ذهن نیست.


سونی همیشه در تیزرهای خود نشان داده که نباید به دنبال ساده ترین و نزدیک ترین جواب ممکن باشیم. شاید سونی منظوری کاملاً متفاوت از حدسیات ما داشته باشد که در روز معرفی به آن پی خواهیم برد. به هر حال این سه مورد محتمل ترین مواردی است که شاید سونی در هفته آینده ما را با آن رو به رو خواهد کرد. نظر شما چیست؟