Xperia-X

همانطور که حتماً میدانید، سونی از دیرباز تا کنون بر رویِ گوشی هایِ خود اسم رمزی میگذارد، که یک محصول را از دیگر محصولات این شرکت متمایز میکند و در اصطلاح به این اسم هایِ رمز « لقب » گفته میشود. به عنوان مثال میتوان به لقب پرچمداران قبلی سونی اشاره کرد.

سونی برایِ آخرین پرچمداران سری Z خود که با نام هایِ اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 کامپکت و اکسپریا Z5 پرمیوم معرفی شدند القاب جالبی را در نظر گرفته بود. اگر به خاطر داشته باشید، لقب Suzuran مخصوص گوشی اکسپریا Z5 کامپکت بود، لقب Sumire مخصوص گوشی اکسپریا Z5 و لقب Satsuki مخصوص اولین و تنها گوشی هوشمند دنیا با صفحه نمایش 4K، گوشی اکسپریا Z5 Premium بود.

اما لقب محصولات خانواده جدید X سونی و جدیدترین عضو از خانواده پایین رده E سونی چه هستند؟ آیا سونی اینبار نیز از نام هایی عامیانه و البته اَصیل برایِ گوشی هایِ سال 2016 خود استفاده کرده است یا اینبار با نامگذاری متفاوتی روبرو هستیم؟ به راستی پشت پرده نامگذاری محصولات اکسپریا چه میگذرد؟

گوشی اکسپریا XA که ضعیف ترین عضو از خانواده جدید X سونی میباشد، لقب Tuba دارد؛ گوشی اکسپریا X که عضو میانی این خانواده میباشد لقب Suzu دارد، گوشی اکسپریا X Performance که قدرتمندترین سرباز سری X میباشد لقب Dora به آن داده شده است و تنها فَبلِت این خانواده جدید که اکسپریا XA Ultra میباشد لقب Ukulele را از آنِ خود کرده است. همچنین، به گوشی پایین رده اکسپریا E5 سونی نیز لقب Bassoon داده شده است.

اما حالا که با اَلقاب محصولات خانواده جدید X سونی و جدیدترین پایین رده این شرکت آشنا شدیم، بد نیست بر رویِ این موضوع نیز اَندیشه کنیم که آیا این اَلقاب معنایِ خاصی هم با خود به همراه دارند یا خیر؟ کنجکاوی ما درباره اَلقاب محصولات خانواده جدید X سونی باعث شد که یک مقاله چند قسمتی شکل بگیرد.

سونی باز هم برای سری جدید محصولات خود اَلقاب جالبی در نظر گرفته است، که آنها را از سایر محصولات اکسپریا جُدا میکند. اگر به خاطر داشته باشید، در مقاله مربوط به نامگذاری محصولات پرچمدار خانواده Z5 سونی اشاره کرده بودیم که سونی برایِ آخرین پرچمداران سری Z خود از نام هایی دخترانه استفاده کرده بود، اما اینبار داستان کمی متفاوت است و دیگر خبری از اسم هایِ دخترانه و فانتزی برایِ محصولات خانواده X سونی نیست!

در روزهایِ آتی لقب هر 5 گوشی معرفی شده در سال 2016 تا به امروز را کالبدگشایی خواهیم کرد و از اسرار پشت پرده نامگذاری محصولات اکسپریا پرده برخواهیم داشت. پس اگر کنجکاو هستید که بدانید معنی لقب هر یک از گوشی هایِ هوشمند سری X و تنها عضو جدید پایین رده سونی چه میباشد، با ما همراه باشید…