smart-speaker-BSP60-gallery-01-1240x840-0f02b8d96c5a959137a7678461357766

همین 1 ماه پیش بود که خبری را مبنی بر « اسپیکر بلوتوث هوشمند جدید سونی به شماره مدل BSP60 ، تأییدیه FCC را دریافت کرد » منتشر کردیم و در آن نوید بلندگویِ هوشمندی با قابلیت هایِ مرموز و جالب را دادیم . اما زمان گذشت و گذشت ، و سونی در روز اول نمایشگاه MWC 2015 این محصول خارق العاده را به جهانیان معرفی کرد . به نظر شما این بلندگویِ هوشمند یک بلندگویِ عادی است ؟ جواب شما قطعاً “خیر” است ! جی اس ام آرنا این بلندگویِ هوشمند خارق العاده را یک فناوری از نسل هایِ آینده میداند ، که با قابلیت هایِ جذابی همراه شده است .

جالب است که بدانید این بلندگویِ هوشمند یک بلندگویِ معمولی نیست . BSP60 سونی علاوه بر زیبایی منحصر به فرد خود ، با ویژگی هایی همراه شده است که آن را بیش از پیش به یک اَبزار هوشمند بَدَل میکند . وقتی این دستگاه را روشن میکنید ، 2 درپوش بالایِ دستگاه شروع به باز شدن میکنند و بعد از باز شدن کامل این درپوش ها ، این دستگاه شما را یاد ساعت هایِ قدیمی می اَندازد . اما این بلندگو تنها یک وسیله پخش صدا نیست که قادر به پخش اصوات باشد ! این یکی از پیش پا اُفتاده ترین قابلیت هایِ این بلندگویِ هوشمند است . این ابزار دارایِ یک صفحه نمایش با 4 دکمه خازنی برای کنترل قابلیت هایِ اصلی آن است ، که از طریق ارتباط NFC با سایر دستگاهها همگام میشود .

با گفتن جمله ” OK, Speaker ” موتور محرک این بلندگویِ هوشمند به کار می اُفتد و گوش هایش باز میشود و آماده فرمان برداری از فرامین شما میشود ! من باب مثال میتوانید از BSP60 بخواهید اعلانیه هایِ گوشی هوشمند شما را بررسی و در صورت وجود اعلانیه جدید ، آن را بر رویِ صفحه نمایش خود برای شما به نمایش درآورد ؛ یا حتی اگر حوصله خواندن اعلانیه هایِ جدید را ندارید ، میتوانید از این بلندگویِ هوشمند بخواهید اعلانیه هایِ جدید را برای شما با صدایِ بلند بخواند ! همچنین انجام دادن دستوراتی چون بررسی وضعیت آب و هوا یا تنظیم ساعت زنگدار برای این بلندگویِ هوشمند چند منظوره کاری ندارد . در کنار این ویژگی هایِ جذاب ، یک قابلیت بسیار کلیدی و کاربردی نیز در این بلندگویِ هوشمند گنجانده شده است ؛ قابلیت پیدا کردن گوشی هوشمندتان ، تنها با یک دستور ساده .

اما برای یک جنس با کیفیت و پر امکانات باید پول خوبی هم خرج کنید ! سونی برای BSP60 قیمت 299 یورو ( حدود 1 میلیون و 150 هزار تومان ) را در نظر گرفته است ؛ مبلغی که با آن میتوانید یک دستگاه گوشی هوشمند اکسپریا M4 Aqua یا یک ساعت هوشمند Moto X یا یک ساعت هوشمند L.G G Watch R را تهیه کنید . اما نظر شما درباره این بلندگویِ هوشمند چیست ؟ آیا BSP60 ارزش این مقدار هزینه کردن را دارد ؟ مثل همیشه منتظر نظرات گرم شما همراهان همیشگی هستیم .

 

GSM-Arena