sony-xperia-z5-compact-product-shots-9
بسیاری از ما، روزانه از گوشی های هوشمند خود برای وبگردی و گشت و گذار در فضای مجازی استفاده میکنیم. سایت تخصصی اکسپریا که به عنوان یک مرجع تخصصی موبایل فعالیت میکند، به خاطر موضوع خاص خود، میزبان هزاران کاربر فارسی زبان از نقاط مختلف جهان است که به آن مراجعه میکنند.

به طور حتم اکثریت کاربرانی که روزانه از سایت تخصصی اکسپریا دیدن میکنند صاحب یکی از اسمارت فون های سونی هستند. اما در کنار آنها صاحبان دیگر گوشی های هوشمند نیز برای پیگیری اخبار مرتبط با سونی به این سایت وارد میشوند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، کاربرانی که به سایت تخصصی اکسپریا مراجعه میکنند صاحب چه گوشی هایی هستند. سایت تخصصی اکسپریا به همین منظور، در پایان هر ماه، آخرین وضعیت گوشی هایی کاربران خود را بر اساس بازدیدهایی که از این سایت صورت میگیرد منتشر میکند.

فعال ترین گوشی های کاربران
در تمامی ماه های گذشته که ما وضعیت گوشی های کاربران سایت خود را اعلام کرده بودیم، اکسپریا Z2 صدرنشین بی رقیب این جدول بود. این ماه نیز مثل همیشه اکسپریا Z2 است که بیشترین سهم را از گوشی های کاربران به خود اختصاص داده است. با این تفاوت که سهم آن به کمترین مقدار در چند ماه اخیر رسیده است. در حال حاضر 14 درصد از بازدیدکنندگان سایت تخصصی اکسپریا با یک دستگاه اکسپریا Z2 وارد سایت میشوند که این میزان کمترین مقدار در چند ماهه اخیر است.

اما یک اتفاق بسیار مهم در این جدول، صعود اکسپریا Z5 به رتبه دوم است. اکسپریا Z5 در ماه اخیر موفق شده با رسیدن به سهم 9 درصدی جای اکسپریا Z3 را بعد از مدت ها در این جدول بگیرد. نکته بسیار مهم این است که در این آمار اکسپریا Z2 متشکل از دو مدل D6503 و D6502 رتبه نخست را در اختیار داشته ولی اکسپریا Z5 تنها با یک مدل که آن هم E6633 است در این جدول قرار گرفته است. به صورت تفکیک شده هم اکنون E6633 بالاتر از مدل D6503 بیشترین سهم را از بین کاربران سایت تخصصی اکسپریا دارد.

اما در رتبه سوم با سهم 8 درصدی اکسپریا Z3 قرار گرفته که مدت ها در رتبه دوم جا خوش کرده بود. یک تغییر مهم دیگر صعود اکسپریا Z5 Premium به رتبه چهارم جدول است که بالاتر از اکسپریا Z1 در این جدول قرار دارد. اما در رتبه ششم اکسپریا M4 Aqua که ماه های قبل در رتبه های پایینتر حضور داشت جهش فوق العاده ای داشته که مهمترین دلیل آن به روزرسانی چند روز پیش این دستگاه و سیل کاربرانی که برای پیگیری اخبار مرتبط با گوشی خود به سایت مراجعه میکردند بوده است. رتبه های بعدی این جدول نیز در اختیار اکسپریا Z3 Plus، اکسپریا Z، اکسپریا C4 و اکسپریا Z3 Compact است.
Tir
فعال ترین برندها در بین کاربران
در بین مدل گوشی های کاربران نیز ماه گذشته برند سونی در سایت مرتبط با خود بالاترین سهم را داراست. سهم سونی در این ماه نسبت به قبل رشد داشته و حالا به 73.8 درصد رسیده است. سامسونگ نیز مثل همیشه رتبه دوم را در اختیار دارد و پس از آن هواوی در رتبه سوم حضور دارد. در این ماه ما سهم مایکروسافت و نوکیا را ادغام کردیم که حاصل آن صعود این دو به رتبه چهارم و بالاتر از اپل و الجی بود.
tir2
این آمارها بر اساس ابزارهای شناسایی دستگاه های کاربران به دست آمده که حاصل آن نتایجی است که برای ما و شما جالب توجه خواهد بود. در ماه های اخیر رشد گوشی های سری 2015 مثل اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 Premium بسیار قابل توجه بوده و قطعا این رشد در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت. اکسپریا X که به تازگی در کشور ما پا گذاشته هنوز نتوانسته خود را به خوبی در این جدول جا دهد اما در آینده ای نزدیک این دستگاه نیز سهم خود را افزایش خواهد داد. در پایان هر ماه، منتظر آمارهای جدید از وضعیت توزیع گوشی های کاربران در سایت تخصصی اکسپریا باشید.