xperia-z2-vs-xperia-z3
بسیاری از ما، روزانه از گوشی های هوشمند خود برای وبگردی و گشت و گذار در فضای مجازی استفاده میکنیم. سایت تخصصی اکسپریا که به عنوان یک مرجع تخصصی موبایل فعالیت میکند، به خاطر موضوع خاص خود، میزبان هزاران کاربر فارسی زبان از نقاط مختلف جهان است که به آن مراجعه میکنند.

به طور حتم اکثریت کاربرانی که روزانه از سایت تخصصی اکسپریا دیدن میکنند صاحب یکی از اسمارت فون های سونی هستند. اما در کنار آنها صاحبان دیگر گوشی های هوشمند نیز برای پیگیری اخبار مرتبط با سونی به این سایت وارد میشوند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، کاربرانی که به سایت تخصصی اکسپریا مراجعه میکنند صاحب چه گوشی هایی هستند. ما پیش از این یکبار، آماری مفصل از کاربران سایت تخصصی اکسپریا ارائه کردیم و در آن وضعیت پراکندگی گوشی های کاربران را به نمایش گذاشتیم. اما حالا تصمیم داریم تا از این پس، در پایان هر ماه آخرین وضعیت توزیع گوشی های مختلف را در بین کاربران سایت تخصصی اکسپریا شرح دهیم.

از این به بعد و در پایان هر ماه، ما آمارهایی از کاربران سایت تخصصی اکسپریا و وضعیت گوشی های آنها ارائه خواهیم کرد. هر چند که این یک جامعه آماری کوچک محسوب میشود اما همین آمارها نیز به نوعی مشت نمونه خروار است که به کمک آن میتوانیم به خوبی وضعیت پراکندگی گوشی های هوشمند سونی در بازار و نیز سرعت رشد گوشی های جدید را بسنجیم. پس بد نیست با هم نگاهی به این آمار داشته باشیم.

فعال ترین گوشی های کاربران
اکسپریا Z2 همچنان در بین کاربران سایت تخصصی اکسپریا با 18 درصد، بیشترین سهم را در اختیار دارد! در واقع اکسپریا Z2 با اختلاف نسبتا زیاد نسبت به اکسپریا Z1 در رتبه نخست قرار گرفته تا نشان دهد این دستگاه هنوز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. پس از اکسپریا Z2 و اکسپریا Z1، اکسپریا Z3 Dual در رتبه سوم قرار دارد که نسبت به آمارهای قبلی رشد خوبی داشته است.

اکسپریا Z، پیرمرد کهنه کار خانواده بزرگ Z در رتبه چهارم قرار گرفته و اکسپریا SP با وجود گذشت یک سال از پایان پشتیبانی نرم افزاری از آن همچنان محبوبیت بالایی دارد و در این جدول نیز رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.

در این جدول کامپکت های سونی از فبلت ها محبوبیت بیشتری دارند و در رتبه ششم و هفتم دو گوشی اکسپریا Z3 Compact و اکسپریا Z1 Compact بالاتر از اکسپریا T2 Ultra و اکسپریا Z Ultra قرار دارند که رتبه های هشتم و نهم را از آن خود کردند. در نهایت دهمین اسمارت فون فعال سونی در بین کاربران سایت تخصصی اکسپریا نیز اکسپریا M2 Dual است.

نکته جالب اینجاست که در بین گوشی های کاربران نام هیچ یک از گوشی های سری 2015 دیده نمیشود. در بین گوشی های امسال اکسپریا Z3 Plus در رتبه پانزدهم فعالترین گوشی های کاربران سایت تخصصی اکسپریا قرار گرفته است.

Untitled

فعال ترین برندها در بین کاربران
مطمئن آمار قبلی برای شما بسیار جالب بوده اما جالب تر از آن آماری است که از برند گوشی های کاربران در اختیار ما قرار دارد. با وجود اینکه این سایت در حوزه گوشی های هوشمند سونی فعالیت میکند، اما بیش از 30 درصد بازدیدکنندگان آن صاحب یک گوشی غیر از سونی هستند!

در بین سایر برندها، بیش از 8 درصد بازدیدکنندگان سایت تخصصی اکسپریا صاحب یکی از گوشی های هوشمند سامسونگ هستند. بعد از سونی و سامسونگ، هواوی، اپل و ال جی نیز بیشترین سهم را از بازدیدکنندگان سایت تخصصی اکسپریا دارند. جدول توزیع مدل های گوشی کاربران نیز 10 برند فعال در بین کاربران این سایت را نشان میدهد.

Untitled1

این آمارها بر اساس ابزارهای شناسایی دستگاه های کاربران به دست آمده که حاصل آن نتایجی است که برای ما و شما جالب توجه خواهد بود. مطمئنا در ماه های آینده کفه ترازو به نفع گوشی های هوشمندی که جدیدا وارد بازار شدند سنگینی خواهد کرد. پس در پایان هر ماه، منتظر آمارهای جدید از وضعیت توزیع گوشی های کاربران در سایت تخصصی اکسپریا باشید.