بسیاری از ما، روزانه از گوشی های هوشمند خود برای وبگردی و گشت و گذار در فضای مجازی استفاده میکنیم. سایت تخصصی اکسپریا که به عنوان یک مرجع تخصصی موبایل فعالیت میکند، به خاطر موضوع خاص خود، میزبان هزاران کاربر فارسی زبان از نقاط مختلف جهان است که به آن مراجعه میکنند.

به طور حتم اکثریت کاربرانی که روزانه از سایت تخصصی اکسپریا دیدن میکنند صاحب یکی از اسمارت فون های سونی هستند. اما در کنار آنها صاحبان دیگر گوشی های هوشمند نیز برای پیگیری اخبار مرتبط با سونی به این سایت وارد میشوند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، کاربرانی که به سایت تخصصی اکسپریا مراجعه میکنند صاحب چه گوشی هایی هستند. سایت تخصصی اکسپریا به همین منظور، در پایان هر ماه، آخرین وضعیت گوشی هایی کاربران خود را بر اساس بازدیدهایی که از این سایت صورت میگیرد منتشر میکند.

فعال ترین گوشی های سونی

در ماه آذر، برای اولین بار اکسپریا Z5 توانست با پشت سر گذاشتن اکسپریا Z2 به رده نخست صعود کند. بعد از گذشت نزدیک به 2 سال سلطه اکسپریا Z2 ، اکسپریا Z5 از حالا عنوان پرکاربر ترین گوشی هوشمند در سایت تخصصی اکسپریا را به خود اختصاص داده است. از بین کل کاربرانی که با تلفن هوشمند به سایت مراجعه میکنند، 11/22 درصد از آنها از اکسپریا Z5 استفاده میکنند.

رتبه دوم این جدول به اکسپریا Z2 رسیده اما نکته بسیار عجیب این است که اکسپریا Z5 Premium را در یک قدمی خود می بیند. فاصله اکسپریا Z5 Premium با اکسپریا Z2 کمتر از 3 دهم درصد است که به نظر ماه آینده شاهد صعود اکسپریا Z5 Premium به رده دوم خواهیم بود.

این ماه شاهد تغییرات دیگری در جدول بودیم. اکسپریا Z3 Plus هم موفق شد تا اکسپریا Z3 را پشت سر گذاشته و به رتبه چهارم صعود کند. نکته جالب دیگر رشد مجدد اکسپریا XZ است که قطعا در ماه های آینده باز هم به رتبه های بالاتر صعود خواهد کرد.

فعال ترین برندها
مثل همیشه، سونی در سایت تخصصی خود بیشترین سهم را در اختیار دارد. حدود 70 درصد کاربران این سایت با گوشی های سونی وارد میشوند. بعد از سونی نیز سامسونگ در رده دوم قرار دارد. حدود 10 درصد کل کاربران اکسپریا با یکی از گوشی های سامسونگ به سه سایت مراجعه میکنند. در جدول زیر پراکندگی گوشی های کاربران را بر اساس برند مشاهده میکنید.

این آمارها بر اساس ابزارهای شناسایی دستگاه های کاربران به دست آمده که حاصل آن نتایجی است که برای ما و شما جالب توجه خواهد بود. در ماه های اخیر رشد گوشی های سری X بسیار قابل توجه بوده و قطعا این رشد در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت. در پایان هر ماه، منتظر آمارهای جدید از وضعیت توزیع گوشی های کاربران در سایت تخصصی اکسپریا باشید.