بسیاری از ما، روزانه از گوشی های هوشمند خود برای وبگردی و گشت و گذار در فضای مجازی استفاده میکنیم. سایت تخصصی اکسپریا که به عنوان یک مرجع تخصصی موبایل فعالیت میکند، به خاطر موضوع خاص خود، میزبان هزاران کاربر فارسی زبان از نقاط مختلف جهان است که به آن مراجعه میکنند.

به طور حتم اکثریت کاربرانی که روزانه از سایت تخصصی اکسپریا دیدن میکنند صاحب یکی از اسمارت فون های سونی هستند. اما در کنار آنها صاحبان دیگر گوشی های هوشمند نیز برای پیگیری اخبار مرتبط با سونی به این سایت وارد میشوند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، کاربرانی که به سایت تخصصی اکسپریا مراجعه میکنند صاحب چه گوشی هایی هستند. سایت تخصصی اکسپریا به همین منظور، در پایان هر ماه، آخرین وضعیت گوشی هایی کاربران خود را بر اساس بازدیدهایی که از این سایت صورت میگیرد منتشر میکند.

فعال ترین گوشی های سونی

مثل ماه های گذشته اکسپریا Z5 بیشترین سهم را در بین کاربران سایت تخصصی اکسپریا داراست. سهم این دستگاه یک دهم از کل کاربران سایت، یا به عبارتی 10 درصد از بازدیدکنندگان را شامل میشود. پس از آن اکسپریا Z5 Premium قرار دارد و در رتبه سوم نیز اکسپریا Z2 قرار گرفته است.

پس از این سه دستگاه سایر گوشی های سری Z و X قرار دارند. در ماه گذشته سهم دو گوشی خانواده X رشد قابل توجهی داشته است. جدول کامل گوشی های فعال کاربران سایت در ماه اسفند را میتوانید در ادامه تماشا کنید.

فعال ترین برندها
مثل همیشه، سونی در سایت تخصصی خود بیشترین سهم را در اختیار دارد. حدود 68 درصد کاربران این سایت با گوشی های سونی وارد میشوند. بعد از سونی نیز سامسونگ در رده دوم قرار دارد. حدود 11 درصد کل کاربران اکسپریا با یکی از گوشی های سامسونگ به سایت مراجعه میکنند. در جدول زیر پراکندگی گوشی های کاربران را بر اساس برند مشاهده میکنید.


این آمارها بر اساس ابزارهای شناسایی دستگاه های کاربران به دست آمده که حاصل آن نتایجی است که برای ما و شما جالب توجه خواهد بود. در ماه های اخیر رشد گوشی های سری X بسیار قابل توجه بوده و قطعا این رشد در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت. در پایان هر ماه، منتظر آمارهای جدید از وضعیت توزیع گوشی های کاربران در سایت تخصصی اکسپریا باشید.